Sadece Dişi Kedilerin Üç Farklı Renkte Olduğu Gerçek Midir?

maxigenous

Bir arkadaşımdan sadece dişi kedilerin ikiden fazla rengi olabildiğini söylemişti. Bu gerçek mi ? Bizim kedimiz renkleriyle bu tezi doğruluyor ama bu bütün kediler için böyle midir?

13 CEVAP

doctor

evet neredeyse bütün 3 renkli kediler dişi dir. ama 1 milyon da bir erkek cıkar.

PetlebiAlisveris

evet 3 renk sadece dişi kedilerde görülür

Kaoskop

3 ve üzerinde renk demek daha doğru.

suzanisil

enteresandır ama 3 renkli bildiğim kedilerin tamamı dişiydi. :)

cansu

Üç renkli diye tabir ettiğimiz siyah-sarı-beyaz renkleri bir arada taşıyan kedilere Calico denir ve her zaman dişi olurlar. Üç renkli kedi derken bu ille alacalı üç renkli olması gerekmez, siyahın arasında kırçıllı beyaz veya sarı vb gibi renk dağılımlarında bile kediler dişidir. Bu kedilerin renk genlerindeki bir durumla bağlantılıdır. ayrıca Üç renkli erkek kedi çıkma ihtimali 3.000/1 dir. Üç renkli erkek kediler gen sorununa bağlı kısırdır ve 10.000/1 oranında kısır olmayan üç renkli erkek kedi çıkabilir ..

cuvava

benim kedilerim üç renk li ve ikisi erkek :)

KEDIKOMANIA

2 renkli kedilerde erkek olur.

eeyore

alalı diye tabir edilen renkli kediler dişi oluyor, komple sapsarı olanlarda erkek oluyor. ben aksine denk gelmedim bu zamana kadar =)

CriS

Evet

elifdmz

evet 3 renkli kediler genelde hep dişi olur ..dogrudur..

oscardmr

Çok ilginç yeni duydum

hayatsal

3 RENKLİ ERKEK KEDİ OLMA OLASILIĞI 3000 DE 1 DİR.AMA 2 RENKLİ DİŞİ KEDİ OLABİLİR

benim kedim 2 renkli ve dişi bu doğru değil