Kedinin Gözünün Sulanması

maxigenous

Bir yaşını yeni dolduran Sakinemizin son bir haftadır sol gözünde normalden fazla bir sulanma var gibi. Tamamen ev kedisi dışarısıyla veya başka kedilerle herhangi bir teması da yok. Sizce endişe edilecek bir durum mudur?

9 CEVAP

outlaw

bir şekilde mikrop kapmış olabilir diye düşünüyorum, pansuman veya ilaç gerekebilir.

Okudugum kadariyla kedilerde goz iltihaplanmasi cok siklikla olurmus . Papatya cayi ile yavasca silerek pansuman yapin derim... cok ciddi bir problem gibiyse ve iyilesme soz konusu yok ise biran once veterinere goturun lutfen

pisicikpisicik

dışarı çıkmasada evde toz kaçmış,bir şekilde bakteriyel durum oluşmuş olabilir,siprogut veya gentagut göz damlasını günde 2-3 kere birkaç gün damlatın,çok faydası olur

oglusummm

Bizimde aynı problemimiz vardi gentagut u tavsiye ederim 2 güne bişeyi kalmıyor eczaneden 2.5 tl ye temin edebilirsiniz.

zzAr

patilerinden bulaşabilen mikroplar olabiliyor veya dışarıdan benim alvinime de olmuştu 1-2 gün gözlemledim kendiliğinden geçti. alerjik de olabilir elbette

thekul

beslediğim sokak kedileri olan dört yavru da bundan muzdarip.yaklaşamıyorum hemen kaçıyorlar.sizce ne yapabilirim?

CatLulu

aynı sorunu ben de yavru kedimde yaşadım british cinsi ismini vermek istemediğim bir solüsyonla gözlerini siliyorduk sabah akşam ama sıklığı çok fazla olunca veterinere gittik göz damlası verdi ve kısa sürede iyileşti artık öyle bir sorunumuz yok siz de veterinerinize danışırsanız daha iyi olur bence.

Maumau

Merhaba. Aynı sorunu yaşadık göz nezlesi oldugunu öğrendik. Korkulacak bir durum değil, vetin söylediği damlayı düzenli kullanırsınız. Bu arada çay pansumanı yapuyoruz biz de bazen

MrAchilles

Merhaba,

Evde normal çay posasını süzerek yüzüne uygulayabilirsiniz, mümkünse papatya çayı varsa daha iyi olabilir.

Göz damlası olarak kullandığım ve önerebileceğim göz damlaları şunlar; Gentagut, Genta, Exocin

Özellikle Genta ve Exocin öneririm, her 6 saatte bir 2 gözüne birden 2'şer damla damlatmanız gerekmekte.
Göz akması, göz iltihabı, çapaklanma gibi sorunları çözmekte yararlı.

Geçmiş olsun. :)