Uzun Tüylü Kediler İçin Uygun Fırça Seçimi

Kenan

Uzun ve ince tüylü kediler için en uygun fırça hangisidir?

7 CEVAP

jolom

geniş aralıklı, uzun dişli bir tarak kullanabilirsiniz.

outlaw

Sert ve uzun tüylü fırça kullanıyorsanız yavaşça fırçalamanızı tavsiye ederim

Rammer

uzun tüylü yumuşak fırça tercih ediyorum daha önce kullandığımızı kedimiz pek sevmedi açıkçası deneme yanılma yöntemi ile doğrusunu bulmuş olduk

muffin

Ölü tüylerin evde dağılmaması ve keçeleşmey, önlemek için, genişçe aralıklı ve dişleri küt (deriyi zedelememek için) tarak,akabinde yumuşak (bebek) fırçası kullanılır

osmankedim

yumuşak ve sık dişli bir fırça tercih edebilirsin gittigidyr dan bak bence

Badems

Furminator alabilirsiniz. Ben veterinerden almıştım 70 lira civarıydı. İki taraflı kullanılıyor bizimkisi, biri geniş diğeri sık. Sık olan ölü tüylerini çok güzel biçimde temizliyor, neredeyse yastıklık tüy çıkıyor. Geniş olanla da arta kalanları topluyorum

rnt

Furminator ile ölü tüyleri haftada bir kez, sık ve kalın dişli metal bir tarakla da her gün tarama yapabilirsiniz. Furminator ölü tüyleri alırken masaj etkisi yapar ama her gün kullanımı deriye zarar verir. Bu yüzden hafta da bir ya da iki kez tarama yeterli olacaktır. İçme suyuna bir, iki damla elma sirkesi damlatıp tarağınızı batırıp tarama yaparsanız çok ıslatmadan, hem tüyleri pırıl pırıl olur hem de ölü tüyler tamamiyle temizlenir.