Arkadaşlar İç Dış Paraztitten Sonra Kuduz Aşısı Olurmu

Senaaaaaaaa

Kedime aşı yaptırıyordum Devlete veterinerine gittim Sokaktan sahiplendiğim için böyle birşey varmış Bana da arkadaşım söyledi Bende götürdüm İç dış Parazit yaptı 1 hafta Aralıkla haftaya gel Kuduz aşısı yapalım dedi gittim Yapptık bir daha ne zaman dedim Seneye gel Gene kuduz aşısı dedi Şaşırdım Arkadaşıma güvendim Yoksa hayatta gitmezdim hİç Parazitten sonra olmuyor diye biliyorum Kuduz aşısı.Bir kedim 3 aylık Diğeri 8 aylık bir zararı olmuşmudur

5 CEVAP

Aysedalgc

Merhaba sokak kedisi olduğu için kuduz aşısı yapılmıştır. Normal şartlarda siz belirteceksiniz karma aşı olması gerektiğini. Yada veteriner hekimle konuşmanız lazımdı aşılarını olmadı sırayla da olması gerektiğini. Kuduz aşısı ücretsizdir belediye veterinerinde yani kısacası belirtmelisiniz özel veterinerler gibi değil belediye veterinerleri bende bir çok sokak kediyi belediye veterinerine götürdüm ama onlarla görüşme yaptım soru sordum, cevaplar aldım konuştum. Zaten doktor size kuduz aşısı yapıcam demiş, bazı pet sahipleri sokaktan sahiplenip sokak kedisi diyor ve sahiplendiğini belirtmiyor ücret ödememek için o yüzden veterinerde sokak hayvanı diye genel aşılarını yapıyor ücret almıyor. Halbuki sahiplenildiği söylendiği takdirde paranız dahi olmasa sizden ücret etmiyorlar

yasement

Bisey olmaz ama karma asilari once yapiyor veterinerler. Parazit, karma, istege bagli losemi, kuduz sirasiyla yapiyorlar

Senaaaaaaaa

Öncelikle Teşekkürler Veteriner Hekimi biraz ilgisizdi ben ona sokaktan sahiplendiğimi söyledim Size şöyle söyleyeyim Kedimin çenesinde tuhaf bir şey vardı Bu nedir bakarmısınız dedim Bana dediği şu oldu Bir yere sürtmüştür bakmadı bile

XxBulut

paraziten sonra karma aşı sonra lösemi sonra kuduz geliyor

Senaaaaaaaa

Evet Onları yapmadan hemen Kuduz aşısını yaptı