Kedilerde Yetişkin Maması İçin En Uygun Yaş?

outlaw

yetişkin mamasına geçmek için en uygun yaş kaçtır geç veya erken başlamanın sakıncası var mıdır?

7 CEVAP

PetlebiAlisveris

1 yaşından büyük kediler yetişkin maması yiyebilirler fakat en uygundönem bu mudur bilmiyorum

jolom

yavru kediler için olan mamaların besin değerleri yüksek olduğu için yetişkin kedilerde kilo yaptığını duymuştum. 1 yaşını dolduran kedilerin yetişkin mamasına geçmesi eğer kilosu normalin altında değilse uygun olabilir.

leylim35

kedinizin yaşı kadar kısır olup olmadığı ve evden dışarı çıkıp çıkmadığı da önemli. eğer kediniz 1 yaş üsütünde ve kısır ise, royal canin young male/female tavsiye ederim. cinsiyete göre de değişiyor bu mama ve kilo konrolünden tutun da tüy bakımına idrar yolu sorunlarının önlenmesine çok faydalı. ancak kediniz kısır değil ise in door mamalar uygun olacaktır. ben tüm kedilerimde 1 yaşından sonra yetişkin mamasına geçtim...

zzAr

13 aylık ve üzeri

Ahmtasarim

18 aya kadar yavru maması vermesi öneriliyor... 1.5 yaşından sonra yetişkin mamasına yavaş yavaş geçin.. birden mama değişikliği kedilerde sindirim sorununa yol açabiliyor.. İlginize.

1 yaşından itibaren yetişkin maması yiyebilir :D

Dvuslat

1 yaşından sonra