1 Haftalık Kediler Pirelenmiş

CanerOduncu

1 haftalık gozleri yeni acilmiş 7 tane bebek kedi buldum. Anneleri trafik kazasında ölmüş. Pireleri ile nasil mücadele edebilirim.

7 CEVAP

Rammer

pire tozu kullanılabilir diye düşünüyorum,ense damlaları ağır gelebilir belki

leylim35

ben çok küçük kedilerin pirelerini el ile yakalayıp bit çıtlatır gibi tırnak arasında ezip yok ediyorum. pire tozu da ense damlası da ağır gelir. eğer yavruları üşütmem hemen kurular sıcak tutarım diyorsanız, 1 hafta daha bekleyin ve kolunuzun içindeki ince deriye sıcak gelmeyecek derecede su ile doldurduğunuz kabın içine yavruyu kafası dışarıda kalacak şekilde batırın. tüm pireler başında toplanacak. elinizle yakalıp öldürün. ama yavruyu üşütmemek ve suyun sıcak olmaması çok önemlidir. hiç tecrübeniz yok ise susuz pire yaklamak daha mantıklı. şu an benimle yaşayan tüm kediciklerim bebekken evime geldi ve hepsini de elimle temizledim. büyüdüklerinde ense damlasına geçtim.

CanerOduncu

Pire sorununu halledeli 20 güne yakın oluyor. Fibrovet marka sulandırılmış spreyle hepsi dış parazitlerinden arındı

patipati

Daha çok minikler bence veterinere danışın. Pire tozu da zehirli. Ayrıca toz gözlerine gelmemeli. Çok az alıp tüylerini ovalamanız lazım. Sonra da hafif dökülmesi için silkelemelisiniz ama dediğim gibi çok küçükler. Suda pireler ölürmüş ama o zaman da hemen ılık su ile yıkayıp güzelce kurulamak lazım. Minik kediler çok çabuk ölürler.

LoveAnimals

Tek tek ayıklamak en iyisi elinde çıtlatabilirsin ya da kaynar veya akan suya bırakabilirsin...

KediliBaba

love animals arada tarihlerede bak gözünü seviyim yahu :)

SEYMADUMAN

merhaba veterinerde suya karıştırlıp sprey gibi sıkılan pire ilaçarı var onlardan alabiliesiniz geçmesi 3 haftayı buluyor haftada bir kere yapılıyor.