Kedimin Dudağı Yaralandı Ve Enfeksiyon Kaptı. İlaç İçmiyor.

CanerOduncu

Kedimin dudagina ince bir tel battı. Dudagi enfeksiyon kaptı. Enfeksiyon ilerliyor. Agumentin şurupu sutle kariatirip iki gun icirdim ama artik kesinlikle icmiyor. Agzina siringayla vermeyi denedim cildirdi. Ne yapmam lazim. Nasıl tedavi edebilirim..

7 CEVAP

vrlfth

Veterinere götür.

CanerOduncu

Merak etmeyin tedavisi bitti prensesin şu an çok iyi yaramazlıklara kaldiği yerden devam.. :)

PetlebiAlisveris

enfeksiyon dudaktan diş eti ve dişlere ilerliyebilir bence veterinerinize danışın hemen

patipati

Şurup içiremiyorsanız mutlaka veterinere götürüp antibiyotik iğnesi yaptırım yoksa enfeksiyon geçmez. Şayet götürmekte zorluk varsa ensesinden sıkıca tutup ağzının yan terefından şırıngayla sıkın. Bazıları hapı ezip yoğurtla karıştırıp aüzına sürüyormuş. Kedi ağzını temizlemek için yalanınca yemiş oluyormuş ama en iyisi iğne ve daha etkili.

Rammer

şırıngayla zorlayarak denemek şart ya da veterinerinize danışın mutlak serumla veya iğne ile ilacını vermek gerekebilir.

yavru kediye bende ilaç içiriyorum şu an.dr yoğurtla karıştır dedi ama yoğurt yemiyor.ayrıca antibiyotiği süte katmanız doğru değil.antibiyotikler süt ve yoğurtla arasında 3-4 saat olması gerektiği bilgisi vardır genel olarak.augmentini şırıngaya çekin ve tavuk veya sevdiği başka bir eti küçük küçük parçalayıp üzerine sıkın birazda tavuk suyu dökün..tavuk suyunu şapur şapur içiyorlar.ancak sıcak olmasın ilacın etkisini değiştirir.vet.in kediler vitamin sevmez demişti bu şekilde tavuk suyuyla içiriyorum belki bu yöntem işinize yarar

Duru_Sofia

İlk olarak kesinlikle veterinere Danışmalısın enfeksiyon kaptıysa ilgilenmeleri lazım