Kısır Kedi Maması

betulaltundal

Arkadaşlar yakında kızımı kısırlaştıracağım. Şuan n&d tahılsız mama kullanıyorum ve memnunum. Ancak kısırlaştırma işleminden sonra kilo almaması için ne kullanmalıyım? Orijen bize iyi gelmedi, n&d nin kısırlaştırılmış olanını almayı düşünüyorum ama yüksek protein miktarları da beni düşündürmeye başladı. Düşük tahıllı, tahılsız, kısır, balıklı, tavuklu sürekli bunları araştırıyorum asla net bir sonuca varamadım. Kısır maması tahılsız mı daha iyi düşük tahıllı mı bir de bunu öğrenmek istiyorum

32 CEVAP

apovlitos

ben de şu sıralar mama arayışındayım. hangisinin uygun olduğundan emin olamıyorum, her vet farklı bir şey söylüyor. kedimi 1 ay oldu kısırlaştıralı fakat hala uygun bir mama bulamadım. bu zamana kadar proplan, royal canin ve orijen kullanmıştım. fakat kedim zayıf ve çok hiperaktif. biraz da olsa kilo alabilmesi için protein oranı yüksek olanı mı seçmeliyim?

betulaltundal

Acana ve orijenin kısır kedilere ağır geldiğini duymuştum onu denemekten vazgeçtim bu yüzden

sezind

Bana N&D'nin proteini çok fazla geliyor. Ben Royal Canin kullanıyorum %37 protein. Bi ara Golosi'nin kısır kedi mamasını kullanmıştım sırf protein miktarı daha düşük diye. Fakat onu kullanmaya başladıktan 1 hafta sonra bi kedim kanlı işemeye başladı. Hastalığı vardı da denk mi geldi yoksa mamadan mı oldu bilmiyorum ama ben hemen mamayı değiştirip Royal Canin'e geri döndüm. Protein miktarı 35-37 civarı bir şey almanızı öneririm ben. Bir de hangi mamayı alırsanız alın mutlaka kedinizin günlük su içimine çok dikkat edin..

KedimVar

Royal canin kullanan aptal mıdır? Ama ben de royal canin kullanıyorum :/ neyse bitmesini bekliyorum zaten :/

kedilikizzz

Brit care kısır kedi mamasıno öneririm içerik ve fiyat olarak en ideallerinden.

apovlitos

bu arada rc'nin mars firmasının olduğunu yeni öğreniyorum. memnundum biraz koku yapması haricinde tüy dökümü gayet iyiydi. bağımlılık yapan içeriğinden dolayı uzaklaşmamı sağlamıştı.

pongul

matisse neutered mamalarin begenildigini okumustum kisir kediler icin. bir bakin isterseniz.

Cotontzu_Siri

Bence acana veya naturea iyi seçim olur. Bilinenin aksine acana hiç de ağır bir mama değil. Rc ile beslenen bir kedi acanadan daha fazla protein alır. Naturea kısır kedilere tam uygun ama bana değerleri fazla düşük geldi. Dişi kedilerde o kadar hafif olmasına gerek yok mamanın.

betulaltundal

Natureayı bi araştırayım, yine acana deneme yolları göründü bana o zaman :)

KedimVar

Hakaret olarak algılamadım zaten :)) evet bunu satan veterinerlerde suç ve insanlar kaliteli sanıp alıyorlar fiyatından ve ününden dolayı :/

Cotontzu_Siri

Bildiğiniz bu mamadan bahsediyorum.

betulaltundal

Baktım ama kısırlaştırılmış olanı tahıllı :/ acana deneyeceğim mamamız bitince, kısır maması değil ama baktım gerçekten de n&d nin kısırlaştırılmış mamasıyla aynı içerikte aşağı yukarı

KedimVar

Vet iniz elinde olan mamayı size satmaya çalıştığı için öyle söylemiştir.

Cotontzu_Siri

Acanayı deneyin. Eski mamaya da devam edebilirsiniz.

Cotontzu_Siri

Nd protein %44
Acana protein %38

Hiç de fazla değil. Bu tamamen ön yargı.