Sıcaklarda Rahatlatmanın Yolu

Kedim cinsi gereği zaten fazla uzun tüylü ve yavru sıcaklardan çok bunaldığını farkettim sürekli dil dışarda kendine serin yerler bulmaya çalışıyo onu biraz olsun rahatlatmak için belki birşey yapabilirim diye düşündüm eğer bir fikriniz varsa benimle paylaşır mısınız ? Şimdiden teşekkürler

2 CEVAP

betulaltundal

Eğer kediniz suyu seviyorsa küvetin suyunu incecik açıp içine koyarsanız belki rahatlar. Benim kızım suyu sever, küvetin suyunu açınca patileri ıslanıyor hem serinliyor hem oynuyor. Onun dışında arada bir patilerini yıkayabilirsiniz. Traş kedilere pek tavsiye edilmez ama veterinerler seve seve yapar bunu çünkü para alırlar. ben bazen tüylerinin üzerini de hafifçe ıslatıyorum. Bulunduğu odada tam üzerine gelmeyecek şekilde vantilatör de kullanabilirsiniz. Zaten kendileri de gidip betona yatıyorlar. Akşam serinliğinde balkona çıkarabilirsiniz biraz. Sinek yakalamak gibi onu çok hareket ettirecek oyunlar da oynatmamaya dikkat edin. Maalesef benim elimden de bu kadarı geliyor yine de bi yere pısıp bütün gün uyuyor sonra gece serinlikte koşturuyor uyku düzeni değişti :)

Benim1kedimvar

Tüylerini VETERINERE danışarak KISALTABILIRSINIZ.