Sokak Kedilerinin Zehirlenmesi. (Bilinçli Olarak Katledilmesi)

Aysedalgc

Merhaba arkadaşlar öncelikle kısaca konuyu açıklamak istiyorum eski semtimin arka sokağında genellikle çok kedi bulunur orada ikamet ederken zor bela beslerdim bir komşum dahil, ama mama su vs verdiğimiz zamanlar etraftan çok sorun çıkardı diğer komşularla etrafın kirlendiği kedilerin bizim yüzümüzden çoğaldığı gibi gibi bir sürü şeyler sürekli kavga çıkıyordu en son çare kedileri toplayıp çöp konteynerin yanında beslemeye başlamıştım, burdan kısa bir süre önce taşındım fakat ailem burada oturuyor arada gelip baksamda özellikle beni tanıyan kediler( evime gelip yemek yiyen veterinere götürdüğüm ev de sokakta beslediğim kışları evime aldığım gibi) kedilerim yk olmuş ben taşındığım için gittiklerini düşündüm çünkü buraya ilk gelişimin arasından 2ay bir boşluğum olmuştu. Bugün yine bu tarafa geçtim bir kişiden kedilerin öldürüldüğünü duydum doğru yada yanlış bilmiyorum tam olarak ama kedileri zehirledikleri söyleniyor bir kaç kedi de ölü bulunmuş tam emin olmamakla birlikte daha önceden beslediğim zamanlarda da ve benim gibi besleyen bir komşumla sorun yaşıyorduk ama o dönem kedi eksiği görmedim bir kaç tane hariç ama şuan ciddi derece de arka tarafta kedi eksiği var benim birebir baktığım benim sürekli peşime gelen kedilerin hiç biri yk ve başka kediler de yk. Ve arka taraftaki dişi kediler sürekli doğuruyor yani onlardan doğanların en azından etrafta olması gerekiyor konusu geçmişken sokak kedilerini ücretsiz olarak veteriner kısırlaştırır mı? Çünkü çoklar hepsine bütçem yetmeyecek. İkinci olarak bu kediler gerçekten zehirleniyorsa ne yapabilirim yapabileceğim birşey var mı şikayet edebiliyoruz diye biliyorum ama tam bir bilgim yk

6 CEVAP

KedimVar

Evet barınakta olacaklarına sokakta kalmaları daha iyi olur. Hangisi hangisinin yavrusu aslında pek fark etmiyor. Bazı anne kediler kendini yavruları olmasa bile iç içe yaşadıkları için diğer yavruları da emzirebilir. Ya da desenlerine bakıp biraz biraz çıkarmaya çalışın. Hepsini alıp götürseniz sonra onlar kendi Yavrularını bulurlar.

sezind

Ben de az önce komşularımla yaşadığım bir sorun ile ilgili soru sormuştum tam üzerine geldi. Öncelikle kedileri, oturduğunuz yerin veteriner işleri müdürlüğü ücretsiz olarak kısırlaştırır. Eğer birileri kedileri zehirlediyse bunu kanıtlayamadığınız sürece yapabilecek yasal bir işlem yok sanırım. Şuan oturduğunuz yer daha güvenilirse kedileri oraya alabilirsiniz belki?

KedimVar

Evet bazı yaratıklar kedileri bilinçli olarak zehirleyebiliyor. Lütfen daha güvenli yerlere götürün kedileri.

Aysedalgc

Evet bende araştırma sonucu bir kaç yerle görüştüm belediyeye de başvurdum kesin olarak bir kişi belirtmediğim için her hangi bir işlem yapmıyorlarmış. Ama sokaktaki yavru kediler vardı gözlerinde iltihaplanma gb bir durum söz konusu onları da yarın gün içerisinde alıp tedaviye başlanacakmış. Evet alıp götürmeyi düşündüm ama birden fazla yavru var ve birden fazla anne kedi var hangisi hangisinin yavrusu hangisi anne bilemedim kesin çözüm olarak bir ekibin aslında gelip onların hepsini bu civardan bir araçla almaları gerektiğini düşünüyorum. Şuan da hamile kediler de yavru kediler de anne kedilerde oldukça çok

sezind

Eğer belediyeden bir ekip falan gelirse kedileri barınağa götürürler.. Barınağa götürülmelerindense aslında sokakta kalmaları daha iyi.

Aysedalgc

şuan hasta olan yavruların tedavisine başlanacak belediye tarafından gözlerinde iltihaplanma kör olma gb bir durumları var tedavileri bitince yer değişimi yapacağım