Yeni Mamayı Yemiyor

betulaltundal

Arkadaşlar kedime daha önce yavru kediler için n&d tavuklu ve narlı mama alıyordum şimdi ilk kez acana balıklı mama aldım yetişkin kediler için olandan. Ama iki gündür yemiyor iki mamayı karıştırdım içinde çok az acana var şuan ama aç aç bekliyor koklayıp geri gidiyor nasıl alıştırırım ne kadar daha aç bırakayım? Bugün malt verirken mama tanesinin üzerine sürüp verdim maltı yiyince mama tanesini geri çıkardı :/

6 CEVAP

Cotontzu_Siri

Et suyu ile ıslatıp emmesini bekleyin, belki öyle yer

KedimVar

Yaş mamayla karıştırabilirsiniz, ıslatabilirsiniz.

Minnak53

Keşke tester alsaydınız önce, benim kide ne hikmetse yemedi acanayı.. şuan elimde orijen ve nd karıştırıp veriyorum

Minnak53

Orijene alıştırmaya çalışıyorum ve sanki artık sevdi gibi ..siz karışık vermeye isterseniz devam edin belki zamanla sever

GoldenOdin

Yaş mama suyunu mamanın üstüne dökün belki öyle yer

betulaltundal

Cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Karıştırıp vermeye çalışacağım bi şekilde alışması için. Gayet de güzel kokuyor kocaman mama alışmak zorunda :/ yaş mama düşkünlüğü yok maalesef, malt çok seviyor onunla deneyince de uyanıklık yaptı işte