Arkadaşlar Kedim Zayfladı Ve Büyümüyor

Senaaaaaaaa

Kedim geldiğinden sadece çok az büyüdü ve çok zayıfladı kemikleri elime Geliyor Kalsiyum ekstra kilo alması .için ne yapabilrim

8 CEVAP

dollfacepersian

Ben kızımı sokakta perişan bir halde iken buldum. Çok zayıf,yaraları vardı,tüyleri çok seyrekti(bazı yerlerde hiç tüy yoktu ve kepekli pireliydi.
Toparlanması için her gün 1 öğün gimcat süt tozu,3cm beaphar junior pastle ve serbest şekilde kuru mama verdim. Bu gün onu bulalı 33 gün oluyor ve sorunlarından sadece çok az kepek problemi kaldı.
Şuan çok iyi ve sağlıklı. Sizde de işe yarayacağını düşünüyorum,kalsiyum için süt tozu ve bebek kediler için özel vitaminler çok iyi oluyor. Kullandıklarım haricinde bio pet active süt tozu ve gimcat baby pastle de önerebilirim.
Birde sorun sağlık sorunundan da kaynaklanıyor olabilir,veterinere götürmeniz iyi olur bence

GoldenOdin

Kediler zaten yavaş büyür siz de ölçülü miktarda mama verirseniz kediniz idel kilo boyutuna ulaşır besin takviyesi olarak da kemik güçlendirici hap kullanabilirsiniz

GoldenOdin

Eğer kullandığınız mamanın kalitesinden dolayı birtakım büyüme problemleri olabilir acana,advance,petcurean go kullanabilirsiniz

Eğer hala problem yaşıyorsanoz veterinerle konuşun derim :)

Cotontzu_Siri

Yaş mamayı artırın

Senaaaaaaaa

Öncelikle yardımlarınız İçin teşekkürler tavsiye ettiklerinizi yarın veterinere götürdüğüm Hepsini sorucam Verebilir miyim diye
Yaş mamayı artırırım İmmuzinc vitaminini de sorarım :)

Minnak53

Zaten yarın gidiceksiniz vete danışırsınız gerçekten zayıf düştü ise vitamin iğneleri yapabilir 3 gün boyunca. Gimcat baby vitamin öneririm bide eğer yaş mama yiyorsa haftada 2 defa verebilirsiniz sonra yumurta tavuk haşlayıp içine ekmek içi koyup verebilirsiniz Vete gitmeden önce bide akşamdan hepsini bir kağıda sorularınızı merak ettiklerinizi yazın oraya gidnce unutmamak adına ben hep öyle yaparım soru listesi hazırlarım..

Senaaaaaaaa

@Minnak53
Evet bir yere yazarım yarın veteriner Vitamin iğnesi de yapabilir dediğim gibi interneten sipariş etmeden önce veterinerde varsa ordan alırım Umarım kilo alır :)

Toscana

benm kızımda çok zayıftı bir türlü buyumuyordu veteriner ad mama verdi baya toparladı ve parazit döktü parazit döktükten sonra birden büyüdü bağışıklığı düşmüştü vitamin desteği verdi İmmuzinc ve bir bebek vitamin şurubu kullandım veterine r tavsiyesiyle