Mamada Karinca Sorunu

TarcinBey

Kedimin mamasina karinca geliyor sürekli ayikla Ayikla gina geldi artik. Nasil uzak tutabilirim? Bide gözümden kaçarsa karinca gelirse agzina zehirlenme gibi bi durum olur mu? Kötü bir şey olur mu yani

9 CEVAP

Cotontzu_Siri

Mama kabı ne ki? Evi istila ettiler tam anlamıyla! Mermerlerin arasında karınca yuvaları var, duvar köşelerinde torak birikintileri, ekmek poşetinin ucu duvara değerse anında içine doluyorlar, kıyafetlerimizin içinden bile karınca çıkıyor... Dışarıdan içeriye duvardan yol kazmışlar!! :/ Alıştım artık. Bir yatakta onlarca kişi beraber yatıyoruz.

KedimVar

Cotontzu_Siri :D
Bizde de iri, kanatlıları vardı. Sonra geçti.

Bizde de aynı sorun vardı ama bu sorunu büyüklükleri farklı iki kap kullanarak çözdük. Daha büyük olan kaba su koyduk biraz daha küçük olan kaba ise mama koyarak onu da diğer su olan kaba yerleştirerek bu sorunun nihayet üstesinde geldik.

sezind

Ben de bi ara dışarda baktığım kediler için mama kaplarından karıncaları nasıl uzak tutarım diye araştırmıştım. Daha sonra Karınca Girmez Çelik Kedi Köpek Mama Kabı adlı bir ürün buldum fakat satın almadım işe yarar mı yaramaz mı bilemedim. Onun dışında karıncayı uzaklaştırmak için doğal yöntemler var, domates sapı, sarımsak ya da tebeşir tozu karıncalardan uzak tutuyor diye görmüştüm.

Minnak53

Bir ara bende o sorunu yaşadım mama kabının yanına limonu ikiye kesip sağlı sollu koydum ve çıkan yeri tespit ettim azıcık oraya tuz döktüm allahım günahımı affetsin :( daha da gelmediler..

yasement

Vazelin surun kabin altina biraz

Yampirik

bizimde evi basmışlardı. ve doğal olarak kedi mamamızda full karıncaydı kedimin zıplayabileceği hafif yüksek bir yere koydum mamayı. sonra mamanın eskiden durduğu yere karınca uzaklaştırıcı sprey sıktım sonra mama kabını geri eski yerine yani yere koydum ve bir daha karıncadan eser kalmadı. karıncalar kedi mamasına bayılıyor onları cezbediyor sanırım enteresan

Cotontzu_Siri

Sorma ya :/ Bir şeker tanesi düşsün, her yer simsiyah oluyor.

TarcinBey

Bizimde evi basmis durumda ve çok
gormekten tiksiniyorum artik temizlerken eldiven kullaniyorum o derece :D tv masasina masasina koyuyorum yetişiyor yiyor ama biraz arayip bulmasi gerekiyor