Kum Hakkında

Sky127

İlk günden beri kristal silika kum kullanıyoruz. Malum büyüdükçe idrar kaka oranı da artıyor ve sanki masraflı olmaya başladı. Sizce silika mı? Topaklanan mı? Silikanın bendeki artısı her dakika temizleme ihtiyacı olmaması sadece kakaları günde 1 defa kürekle alıyorum o kadar. Bu konuda daha önce kullanmadığım ve bilmediğim için topaklanan mı?

8 CEVAP

KedimVar

Tabi ki topaklanan. Kristaller hiç hijyenik değil, sağlıklı bulmuyorum.

Yampirik

ben de @KedimVar a katılıyorum. Silika kristal kumlar sağlıklı değil. Çünkü topaklanmıyor ve idrar dışkı açıkta kalıyor bu hem sizin için hem de kedi için sağlıksız. Ben kristal de kullandım ve bundan yazdım. Ama çok uzun zamandır *********.com da ki bentonit ince taneli kumdan kullanıyorum gayet memnunum. günde 1 kere alıyorum ve çok güzel topaklanıyor çok rahat. ve koku olmuyor

sezind

Kesinlikle topaklanan kum çok daha hijyenik. Kristal kumlar hijyenik açıdan iyi değil. Kullanımı da gayet kolay topaklanan kumun. Benim birden fazla kedim var ve temizliklerini gayet kolay bir şekilde yapıyorum. Sabunlu topaklanan kumlar var mesela onların kokusu da gayet bastırıcı.

Sky127

Sanicat silika kullanmıştım topaklananı deneyeceğim
;) Teşekkürler

Sky127

Silika kullandınız mı daha önce? Neden hijyenik değil ayrıntı belirtebilir misiniz? Kullanım kolaylığı hakkındaki görüşleriniz? sadece topaklanan diyince yeterli olmuyor soruya :):)

Cotontzu_Siri

Kristaller çok sağlıksız. Topaklanan daha iyi.

Sky127

Topaklanan deneyelim. İlk başta kristalle karışık vermeye gerek var mı ? Marka önerileriniz neler?

Cotontzu_Siri

Bence direkt geçebilirsiniz.
Pahalıdan ucuza en iyiler (bana göre):
Ever Clean
Sanicat
Biokat's