Sokak Kedisini Evime Nasıl Alıştırabilirim?

FurkanKoc

Dünya tatlısı sokak kedisi bir diğer kediyle birlikte evimize musallat olmuş durumda:) yalnız bu kedi çok ürkek. Her hareketten ürküyor. Örneğin; ayaklarımı hareket ettirsem dahi kaçıyor. Odama gelmeye başladı. Besliyorum düzenli olarak. Daha da ileri giderek benimle yaşasın istiyorum. Ne yapabilirim? Adımlarım ne olmalı?

2 CEVAP

cute_catTR

hafif hafif yaklaşın o başka bir yere bakarken yavaşça gidip bir dokunmayı deneyin ona zararsız olduğunuzu gösterin. kaçmıyorsa onunla konuşun mama kabından sonra elle yemek vermeyi deneyin :) olmazsa internetten bir araştırın :)

Minnak53

yanında yüksek sesle konuşmayın gayet küçük seslerle onunla konuşun elinize mama alın elinizden yedirin başını çene altını sevin.. birazcıkta torpil bakımından gimcatın uzun çubuk ödülleri var ondan verin sonra aynı markanın multivitamini var ondan verin hayır diyemez hiçbir kedi... yaş mama da deneyebilirsiniz... sabır anlayış bir kaplanı bile yola getirir.. (çok mu abarttım) :)