Cok Acil Yavru Annesiz Kedi

Bkaanbs

merhaba sabah kalktigimda karsi binada ölu fare diye bakmaya indigim kucucuk bir yavru buldum. daha yurumeyi bilmiyor su verdim ne verecegimi bilmedigimden ton baligi verdim . 2 saat oldu annesi gelmedi cok kucuk daha elimi felan emmeye calisti. ne yapmaliyim. Veterinere goturmeyi dusunuyorum yardimci olsun diye aksama dogru annesi gelmezse
eve de alamam asagida ilgileniyorum diye babam kizdi zaten birak annesi gelir alir diye yukaridan izliyorum simdi olu gibi yatiyor acil yardim edin

11 CEVAP

KedimVar

Siz bakmalısınız yoksa ölür. Ya da acilen bakacak birini bulun. Kartondan bir ev yapın, sıcak tutun, 2 saatte bir kedi sütü tozuyla besleyin ve hemen sonrasında kulak çubuğunu zeytinyağına batırıp hafifçe poposuna sürtün tuvaletini yapabilmesi için. Bunları yapamama derseniz yapacak birini bulun. Yavru ne kadar küçük? Gözleri kapalı mı?

Cotontzu_Siri

Barınağa mı? (!!) O orada ölür ama. :( Sizin bakmanız lazımdı.

KedimVar

Eğer gerçekten o kedinin annesiyse muhtemelen kabul eder. Ama biri yürüyemeyip diğerleri yürüyorsa bence kardeş olamazlar, aralarında yaş farkı vardır çünkü. Ya da sizin bulduğunuz kedinin bacağında bir sorun vardı. Yavruların benzer olmadı onun annesi olduğu anlamına gelmez. 2 farklı kedi aynı erkek kediyle çiftleşmiştir ve yavrular benzeyebilir. Onun aynı yaşta olup kardeş olduklarına emin olduktan sonra barınaktan alın ve annenin yanına koyun. Mümkünse eve alın. Geçici dersiniz anne babanıza belli mi olur kalıcı da olabilir :))

Bkaanbs

gozleri acikti ellerimi isirip emmeye calisiyordu arkadasimin arkadasi beni bir barinaktaki veterinerle konusturdu mersin buyuksehir belediyesi arbasinda geldi aldi ve barinaga goturduler . Ama icim rahat etmedi almak isterdim ama ailem sıkınti ve bakamazdim da. neyse umarim iyi bakarlar

Bkaanbs

benim konustugum kisi beni oraya yonlendirdi kendisinin de 30 kedisi varmis kotu olsa bana da soylemezmis ayrica ben bakamazdim da ne kadar istesem de bilmiyorum ve ailem izin vermezdi

Bkaanbs

arkadaslar simdi kizan olacak ama 2 gun gecti ve ona benzeyen iki yavru ve bir anne diger sitede geziyor. ve yavrularin durumu gayet iyi benim barinaga gonderdigim gibi degiller o yuruyemiyordu bile. Ama ne bileyim yanlis mi yaptim o gun ölebilirdi annesi gelmiyordu yanina kac saat bekledik. ne yapmaliyim

KedimVar

Geri alım barınaktan. Orada ölür gerçekten ilgilenmezler onunla yeterince. Geri annesinin yanına koyun.

Bkaanbs

annesi kabul eder mi. bir de kardesleri heralde ondan daha iyi hoplayip zipliyorlar o daha yuruyemiyordu bile. sokakta yapabilir mi bilmiyorum da eve de almak istiyorum ama hem sinav senem hem de annem ve babam sıkınti.

Senaaaaaaaa

Çok Üzüldüm Hangi şehirdesiniz ilan açın Ölmesin o yavrucağızlar :/

Senaaaaaaaa

Önceki sorunuz da gördüm de Kedi sahiplenmek istemiişsiniz ALın yavruları işte

Bkaanbs

evet istiyorum hatta barinaga vermeden eve alalim dedim ama kabul etmediler kendi evine gecince alirsin diyorlar mecbur kaldim oyle yapmak icin baska carem yoktu ólebilirdi yavru. Ayrica fotosunu da gordum attiar bana rengi felan yerine gelmis iyi gorunuyordu ama bilmiyorum