Oğlum Uyuz Olmadığı Halde Neyi Vardırki

ervanur

oğlum bi aralar uyuzdu uyuz ılacı yapıldı artık tuyleri uzadı ama yenıden dokulmeye başladı maf oldu sizce neden tüyleri dokuluyodurki

11 CEVAP

  1. egzema 2) gıda alerjisi /ne mama veriyor sunuz ve cinsi nedir? 3) yine uyuz 4) tiroidlerini ölçtürmek te lazım yani hemogram yapılmalı

senazsena

Bana mantar gibi geldi hemen veterinerinize danışın ve o bölgeye çıplak elle dokunmayın

uyuz konusunda bilgim yok ama daha önce gıda alerjisinden ( tavuk )
egzama tarzı yaraları olan sokak kedisine kartizonlu iğne yaptırmıştım
vet.birkaç ay idare eder sonra yine iğne gerekli tam bir tedavisi yok
demişti.ama sokak kedisini tavuk yemekten alıkoymak mümkün değildi
neredeyse çırılçıplak kalmıştı herkes uyuz diye itip kakıyordu ama değilmiş
iğnelerden sonra yaraları hızla kapandı tüyleri uzayıp kapandı 3-4 ay çok iyi durumdaydı
sonrasında yaraları tekrar başladığında vet.yine getirin demişti.ama yavrum kayboldu ne yazıkki
şu anda baktığım 3 aylık yavrunun da parça parça tüyleri döküldü 50kuruşluk yuvarlaklar kadar düşünün.vet.mantar olduğunu ve tedavinni uzun ve zor olduğunu söyledi.sokak kedisi hasta olduğu için eve almıştım annesi 1,5aylıkken beslemeyi bıraktı.bağışıklık sistemi çöktüğü ve sadece ( işyerinde alıyoruz salamla beslendiği için ) olmuş.annesiz ve gıdasız kalmış.mantar aşısı gerekli dediler 10 gün ara ile aşı yaptırdım mantar için sprey multivitamin ve bağışıklık için bir ilaç verdi vet.onları kullanıyorum.açıklar kapanmaya başladı keyfi yerine geldi yemek yiyor hatta oyunlar oynuyor.bu kadar ayrıntılı yazdım
belki gıda alerjisinden egzama yada mantar olabilir diye..çok geçmiş olsun ama en iyi bilgiyi vet.verir daha önce uyuz geçirmiş belki tekrarlamıştır

ervanur

bi türlü çözemiiyorum

ervanur

veterinere yeniden getirecez egzaması var ondann da kaynaklanıyo olablir zaten çın aslanı egzama doğuştan oluyo tavuğa alerjisi var o onun egzamasını çoğaltıyo bizde vermiyoruz tavuğu

Yavru olduğu halde korkuyor demişsinz yavrular daha çok korkar insanlara alışık olmadıklarından ve tıslayarak sizi korkutmaya çalışırlar küçücük cüsseleriyle şaka bir yana size güven sağlaması için yiyecek verin yavaş yaklaşın korkutmama çalışın.yakalayabilirseniz önce demlenmiş oda ısısında soğutulmuş çaya pamuk batırıp yavaş hareketlerle silin.aynı pamugu tekrar kullanmayın. Bir süre sonra damla damlatın 2-3 saat arayla damlatabilirsiniz 1 damla yeterli sık damlatabilirseniz eğer.sipragut-gentagut-onadron gibi damlalardan biri işinizi görür.sonrasında Terramycin göz Merhemi ( deri merhemide var aman karıştırmayın ) 1 tl ama çok işe yarar.onuda pamuğa sıkarak gözü silin.tabi bunları zamana yayın hepsini üstüste yapmayın. Her seferinde ve iki göz içinde ayrı pamuklar kullanarak sorunsuz gözüde silerek enfensiyon bulaşmasını önleyebilirsiniz. birkaç gün içinde iyileştiğini göreceksiniz.temizlenmezse gözünü kaybeder ne yazıkki.

Hayvist

Herşeyden önce hipoalerjenik mamalar kullanmalı ve hassasiyeti azaltmak için tavuktan uzaklaşmalısınız.

PetlebiAlisveris

bence hemen veterinerinize danışın

Boyka

Alerji olabilir ama veterinere kesin götür

Chapulita

Benimde kedimde vardı veteriner 2 iğne öneriyor..
Başka bir veterinerde arap sabunu ile yıkayın diyor mantarlı bölgeyi bu hastalık kolay kolay geçmiyor
dökülen yer 2 ay sonra tekrar çıkar ben bu kadar biliyorum geçmiş olsun :(

CanerOduncu

Egzema mantar uyuz hepsi olabilir. Kan tahlili şart. Benim kopeğimde anemiye(kansızlık) bağlı egzema olmuştu. Kökten bir tespit lazım. Tedaviye öyle başlamak lazım.