Kedim 2 Aylık, Kuru Mama Mı Yaş Mama Mı Daha Doğru Olur Arya İçin?

Aryam

Ben kuru mama veriyorum gayet iyi yiyor ama sağlığı açısından hamgisini vermem daha iyi olur sizce?

11 CEVAP

pamuk18pamuk

Bazı insanlar kedilerini sadece yaş mama ile besliyorlar bence bu yanlış ve sağlıksız bir şey .

KedimVar

Kuru mama verin. Haftada 2-3 kere de yaş mama verin. Sürekli olarak yaş mama verebilecekseniz yaş mama verin ama sonra kuru mama yemez.

pamuk18pamuk

Yaş mama haftada 1 veya 2 kere verilebilen ve çok verildiğinde bağırsak sorununa yol açan, kuru mamanın haricinde ya da kuru mama ile karıştırılarak verilen ek bir besindir. Yani hiç kuru mama vermeden yaş mama ile kedi beslemek bana göre yanlış bir şeydir!

Tugceer

Bence vetenire danışman daha sağlıklı olur

Aryam

Sağolun:)

Alfam

Kuru mama verik tabiki ama yaş mamayla destekleyebilirisniz

Yampirik

kuru mamayla beslensin. haftada 1-2 kere de yaş mama verirseniz dadından yenmez :D

Cotontzu_Siri

Tabii ki yaş mama. Kuru mama = fast food, yas mama = löp et.

Cotontzu_Siri

Yaş mama herhangi bir sorun yaratmaz. Sürekli kuru mama ile beslenen kedilerde alışkın olmadıklarından ishal yapar sadece.

Cotontzu_Siri

Sağlıklıdan sağlıksıza kedi ve köpekler için beslenme şekilleri:
Dikkatli barf diyeti
Homemade diet
Kaliteli yaş mama
Kalitesiz yaş mama
Kaliteli kuru mama
Kalitesiz kuru mama
Dikkatsiz barf diyeti

miasugok

Bir ley sorabilir miyim size, benim kedim 1.5 aylık scottish ve hiç kuru mama yememiş şimdiye kadar. Beş gündür bende ben de hiç kuru mama vermedim.Siz ne zaman başladınız acaba kuru mama vermeye?