Karma Aşı Sonrası

sna

Kedim bugün ilk karma aşısını oldu şuan 7 haftalık. 8 haftadan önce yapılmadığı yazıyormuş. Salak kafam etkilerini görünce ancak araştırıp öğrendim. Kedim bugün 6 da aşısını oldu eve geldiğimde taşıma çantasına kakasını yapmış bütün vücudunu pisletmişti. ıslak mendille temizlemeye çalıştık ama gitmeyince hemen şöyle bir suyla banyo yaptırdık. veterinerimiz banyo konusunda uyarmadı. İlk 1 saat gayet normaldi sonra uyumaya başladı. Şimdi gözünü bile açamıyor. Hareket ettikçe ağlarcasına miyavlıyor. İçim gidiyor öyle gördükçe. Ne yapabilirim bunlar normal mi?

3 CEVAP

zehraaozlu

Haftaya da yaptırsanız bu tür yan etkiler görecektiniz, 1-2 gün böyle devam edebilir siz mamasını suyunu normalmiş gibi koyun ve çok sevgi gösterin ciddi bir problem olacağını sanmıyorum çünkü bende sizin gibi erken yaptırmıştım o hali 24 saat sürmüştü.

KedimVar

Bizimki de sürekli uyumuş, kucağıma almaya çalışınca da miyavlamaya başlamıştı.

Ezgimbakr

Karma aşı çok ağır bir aşı bu yüzden 2 doz seklinde uygulanır.Normaldir birkac güne düzelir.Sevgi gösterin