Köpek Tuvalet Eğitimi | Sperler | Köpek Bezleri | Yer Pedleri

Senaaaaaaaa

Köpeğime tuvalet eğitimi vermeye yavaştan başlayacağım Bu konu da yardıma ihtiyacım var Kafesleme sistemi ile öğretmeyi düşünüyorum Oturma odasının bir bölümü Kapatıcam ve yaptığım Alanı pedler yerleştiricem Koku spreyleri işey yarayan var mı Siz nasıl öğrettiniz dişarıya düzenli Çıkarıcam sabah , öğle , akşam Ama daha aşıları tam değil o yüzden çıkmıyor Hangi marka almalıyım spreyi Köpek bezlerine ihtiyacım var mı Cevaplarsanız ve yardımcı Olursanız sevinirim

4 CEVAP

Senaaaaaaaa

Evet tüm evdeki halı pas pas kaldırdık hazır da Sirkeli su ve vilada duruyor :D Alanlama dediğiniz şeyi Uygilacam umarım Alışırlar Teşekkürler Yorumlarınız için

akitalove

Onu kullanmayin bence her pede yaptiginda ödül verin ama saglikli bisey olsun isedikce kaldirin yerine baska bi tanesinin ustune cisinden bi kac damlasini damlatin ustune pedlerin ve her hafta bi tanesini kaldirin son bi tane ped kalana kadar uygulayin bu seklde alisabilecegini dusunuyorum :)

Senaaaaaaaa

Umarım Teşekkürler :)

Cotontzu_Siri

Uzmanlık alanım :D

Ped yeterli, diğerleri para kazanmak için üretilmiş gereksiz şeyler. Ped olarak bebek bakım örtüsü veya yatak koruyucu kullanabilirsiniz, aynı şey.

Öncelikle tamamen öğrenene kadar köpeği eve salmamalısınız.
Ona bir alan belirleyin, etrafını çıkamayacağı şekilde kapatın (çit vb. ile) ve içine eşyalarını (yatak, mama/su kabı vb.) koyup geri kalan her yeri çiş pedi ile doldurun. Birkaç hafta kadar bu alanda kalsın, 4-5 günde bir ped sayısını azaltın.
Hatasında burnunu sürtün sonra çiş pedine koyun, doğru yere yapınca ödüllendirin.
Daha sonra ona odayı açın ve yine aynı ödül/ceza yöntemini uygulayın.
Sonrasında eve salın ve bu uygulamaya devam edin ancak evdeki halı, paspas, kilim vb. şeyler işinizi zorlaştıracaktır.