Az Kaka İddiası

Benim1kedimvar

Önceden de birçok kere karşılaştığım halde şu zamanlarda oldukça artan bir iddia var

Iyi kedi mamalarıni kedimizin kakasının artışından ve kokusundan anlayabiliyormusuz

Eğer kedimizin kakası çok yoğun bir şekilde kokuyorsa veya kedimizin kakası önceki yaptıklarından oldukça fazlaysa mamanın kötü olduğu anlamına geliyormuş ama eğer kedimizin kakası az miktarda ve az kokulu veya hiç kokusuz ise buda mamanın iyi sindirildiğini Yani aslında mamanın da iyi olduğu anlamına geliyormuş Siz bunu hakkında ne düşünüyorsunuz

12 CEVAP

Cotontzu_Siri

Kötü mamalar daha fazla kaka yapmaya neden olur. Kötü mamalar koku da yapar ama her kokulu kaka mamanın kötü olduğunu göstermez. Mesela orijen six fish ile beslenen bir kedinin kakası balıktan ötürü kötü kokabilir.

nyancat

Acananın yavru kedi maması yok diye biliyorum ama :/

Cotontzu_Siri

Acana all life stages

nyancat

Teşekkür ederim

Sirinkedisever

Adamlar herşeyi hesaplamış :D ama bi fikrim yok :((

nyancat

Ben şuan n&d kullanıyorum kedim kakasını zaten sık yapıyordu ama kokusu fazla ama öncesinde advance kullanıyordum n&d kullandığım kadar kokmuyordu yine koku vardı kötü bir mama olduğu için bıraktım advance i zaten kaka bu tamamen kokusuz olmasını bekleyemeyiz diye düşünüyorum daha iyi bilenler bilgilendirsin lütfen

Cotontzu_Siri

Kakanın hiç kokmaması da iyi değil, nyancat'in dediği gibi.

Benim1kedimvar

Nyancat
Bence de tamamen hiçbir zaman Kokusuz olması imkansız bende hiç kedimde böyle bir şeyle karşılaşmadım

nyancat

Benim kedim şuan 5 aylık ve geldiğinden beri kakası cıvık bazen çok daha sıvı oluyor ve gaz çıkarıyor hele şu yaz mevsiminde üşütmesi çok zor sıcaktan bayılıyor zaten ama gaz çıkarması kesilmiyor

Cotontzu_Siri

nyancat
Hangi mamayı kullanıyorsunuz? Kedinize pek yaramamış gibi.

nyancat

İlk maması proplandı yavru kedi maması ikincisi royal canin bi şey farketmedi advance markada tüy dökümünü arttırdı sanki ve kime sorsam çok kötü bir mama sakın kullanma diyordu son olarak n&d yavru kedi mamasına geçtim çok ağır kokuyor mamanın kendiside ama çok iyi mama dediler burda da okudum ve bütçemin yettiği en iyi mamayı almak istedim ama kakası bi düzene girmedi maalesef veteriner ilk zamanlar tablette vermişti ishali için ama yinede çok sıvı geliyor bana 3 aydır böyle düzelmedi bir sağlık sorunu da yok heralde bünyesi böyle diye kabullendim

Cotontzu_Siri

Nd yerine acana deneseniz, aynı fiyat. Nd'den memnun kalmayan çok kişi var, ben de çok beğenmiyorum.