Muhabbet Kuşu Alıcam

Lunasibirya

Arkadaşlar bazıları bu kadar hayvana nasıl bakacaksın diyebilir :) şimdi ben birtanede muhabbet kuşu almak istiyorum annem izin verdi 1 tane alıcam fakat herkes erkek ve yeşil al diyor onlar daha çabuk alışıp ve konuşuyorlarmış birde ismi ne olsun

12 CEVAP

Cotontzu_Siri

Erkek al ama rengi fark etmez. Mavi olursa Deniz, Beyaz olursa Bulut, Sarı olursa Limon, Yeşil olursa Zümrüt.

KedimVar

Erkek al evet. Mavi olabilir, mor olabilir, beyaz olabilir, yeşil olabilir, sarı olabilir fark etmez yani. İsmi Bulut (eski kuşumun ismi) olabilir. Fıstık, Maviş (klasik zaten), Muz, Badem, Zeus, Gizmo, Miço, Kont, Zoro olabilir. Ama lütfen hayvanlarını siteye de ekle. Bizi merakta bırakıyorsun :))

Lunasibirya

Beni yanlış anlamayın tabiki Allah on takdiri ona söz düşmez yeşil rengi daha güzel gerçekten adınıda Zümrüt koymayı düşünüyorum Ezgi hanım söyledi gerçekten Zümrüt yeşile çok yakışır kurban bayramından sonra alıcam şimdi alamam kurban bayramından sonra söz inşallah coco ve Zümrüt'ün fotosunu koyucam

Sirinkedisever

Keşke senin yerinde olsam.. ;D
Bide bence sahiplen petshoptan alırsan sisi gibi ölebilir....

Alfam

Erkek al erkek kuşlar çabuk konuşur rengi fark etmez :)

ceren_6

Yeşil al demelirinin sebebi gerçek renk yeşil doğal hayattaki rengi yeşil ama yavruların genetik renkleriyle oynayıp mavi sarı vb renkler ortaya çıktı bu yüzden yeşil 10 yıl yaşarsı diyer renkler 5 yıl benim 5 yıllık muhabbet kuşum var iyice yaşlandı ama hayla durumu iyi ve sarı renkte 7 yıllık yeşil renkte erkek kuşum var konuşuyor benimle oynuyor eğitimli erkekler hemen eğitilir renk birşey deemem kendi fikrin ama erkek al

KedimVar

Benim kuşum da 6 yaşında. Mavi renk. Ama çok hareketli, sürekli bağırıyor (konuşmak amaçlı), oyun oynuyor. Yani erken ölür genellemesini pek doğru bulmuyorum.

akitalove

Ona bakarsaniz kediler 12-13 ( mesela) yil.yasiyor diye biliyoruz ama 18 yaşina da kadar yasayabiliyor bu Allahın takdiri biz bilemeyiz kac senee yasicagini ve bi bakmissin kus 3 aylik olucak diyelim bi annda öldü nerden bileceksin Allahın takdiri çünkü yani kac yil yasar yada yasicak gibi sorular sormak.bize düşmez

ceren_6

Evet erken ölmez ama yeşile göre erken ölür diyorlar

akitalove

Bilmiyorum ki anlatabildimmi :D

KedimVar

AkitaLove
Nokta ve virgül kullanırsanız daha anlaşılır olabilir. :))

akitalove

Türkçe bozuklugum var fazla kitap okumam lazim :)