Tekrar Çiçek Sorunu

Ealbs

Arkadaşlar hardal yine çiçeklere dadandı ama öyle böyle değil uyandığımızda evin her köşesi topraktı sanki içinde düşmanı var öyle eşeleyip döküyor hardalı çok zor eve aldım annem çiçeklerini kaldırmayı kabul etmiyor sirke döktüm işe yaramadı zaten bütçem çok kısıtlı kendim yemek yemeyip hardalın ihtiyaçlarını gideriyorum kedi uzaklaştırıcı sprey alıp işe yaramazsa diye kendimi riske atmak istemiyorum kızılmasından da anlamıyor kızdım 10 dk sonra komple devirdi toprağı lütfen bana bi çıkar yol gösterin durum çok kritik

15 CEVAP

Cotontzu_Siri

Bence kedi uzaklaştırıcı en iyi çözüm

efruzg

Kolonya denemenizi tavsiye ederim..

Ealbs

Annem aldı çiçekleri memlekete getirdi arkadaşlar kökten çözdük sorunu teşekkür ederim hepinize

KedimVar

Saksının üstünü alüminyum folyo ya da bantla kapatın. O zaman toprağa ulaşamaz. (Umarım anlatmayı başarmışımdır.)

Ealbs

Cotontzu_Siri kesin işe yarıyor mu siz kullandınız mı ve hangi markanın ürünü

Cotontzu_Siri

Kullanmadım, bir çok markanın var.

Ealbs

Kullanıcı yorumlarını okuyorum geneli işe yaraladığından bahsetmiş maalesef

Ealbs

Dollfacepersian ilginiz için teşekkür ederim yalnız hardalın derdi çiçek değil toprağı dediğim gibi düşmanmış gibi sert bi şekilde eşeleyip gidiyor kırmızı biber olayını deneyeceğim

Ealbs

Yine toprağı dağıtmış 10 saniye fırsatı olsa toprakla değerlendiriyo deliricem

KedimVar

Saksının üzerini kapatın işte. Giremesin içine.

efruzg

Küçük oyuncak bardağa kolonya koyup gömün kokusunu aldıkça gitmeyecek...

nyancat

Benim kedim kolonya kokusundan rahatsız olmuyor hatta yalıyor o yüzden kediden kediye değişir ve uzaklaştırıcılarda o kadar etkili olmuyor ben uzaklaştırıcıyı sadece kedim elimi çok ısırdığında elime sıkıyorum vazgeçsin diye saksılarda işe yarayacağını sanmıyorum biz saksılardaki toprağın üzerine irili ufaklı taşlar koyduk eskisine göre daha az dağıtıyor

Nurrrrr

Geçici bir süreç bu benim kedimde
de olmuşdu saksıların içine limon dilimleyin o zaman yaklaşmıyorlar

Bizim de bir zamanlar salonumuzu kaplayan çiçeklerimiz vardı ama maalesef bir arada gitmiyorlar. Sürekli devirir her yer toprak olur annem çıldırırdı ya da çiçekleri yerdi sürekli nöbetteydim. Spreyleri çok araştırdım bir kaç deneyene sordum kesin işe yaradığı söylenemez. Bende aynı sizin durumunuzdayım yani boşu boşuna harcayacak bir imkanım yok o yüzden çok araştırmıştım bu konu hakkında kafesler, toprağın taşlarla kapatılması, limonlar vs. okudum ama yapmadım direkt çiçeklere balkonda bir yer ayarladım ve oraya koydum çokta ilgilenmiştim ama soluverdiler :ı