Köpeğim Sosyal Değil

Whitedog

merhaba. bizim iki yaşında alman kurdu kangal kırması bir oğlumuz var. Yavruyken onu sosyalleştiremediğim için şu anda diğer köpeklere agresif davranıyor.Tanıdığı köpekler var, onlarla gayet iyi anlaşıyor. Ama sürü lideri içgüdüsü oldukça fazla. Ne sürüsünden kabul ettiği köpeklere yabancı bir köpek yaklaştırıyor, nede benim yanıma. Bir kere zinciri elimden kaçıp karşı komşunun köpeğiyle kavga etmişti. zor ayırmıştık, ve Allahtan ikisnie de bir şey olmadı. Ama psikolojim bozuldu. Başka köpek görünce korkuyorum.keşke diyorum, küçükken sosyalleştirebilseydim ama etrafta hiç köpek yoktu. Mahalledeki insanların yarısı köpekleri dövüyor, kalan yarısı korkuyor. mesela bir köpekle koklaşırken, o köpeğin korktuğunu hissederse veya erkek ise saldırmaya kalkıyor. ne yapabileceğimi bilmiyorum yardım edin

8 CEVAP

ceren_6

catontzu_siri Evet köpekler eğitilmemiş olsada asla kendini besleyen insanı unutmaz koruma iç güdüsü kesin var

Cotontzu_Siri

Bu liderlikten çok koruma içgüdüsü. Aynı sorunu ben de yaşıyorum.

Cotontzu_Siri

Bir de benim köpeğimin aşıları geç bitti ve etrafımda fazla küçük ırk köpek yok. İnsanlara da güvenemiyorum. Dolayısıyla sosyalleştiremedim ve bekçi köpeği gibi davranıyor. İnsanlara alıştırdım ama köpeklerle sorunumuz hala tam çözülmedi. Birbirlerine zarar vermesinler diye sadece küçük köpeklerle tanıştırıyorum. Küçük köpeklerle anlaşıyor ama büyükleri hiç sevmiyor.

ceren_6

Benim komşumun köpeğide aynı büyük köpekler düşmanı küçükler ilkokul arkadaşı gibi :))

Whitedog

Çok teşekkür ederim

ceren_6

her liderlik davranışında kızın ve onun istediğinin tam tersini yapın ve her doğru davranışında ödüllendirin evet hayır öğrenmesi şart

maya19972017

köpekten köpeğe değir diye biliyorum

Whitedog

Teșekkürler