Kediye Ton Balığı

ilknrdaisy

Kedime yaş mama yerine haftada bir light dardanel ton balığı yedirebilir miyim? Normalde et tavuk yumurta peynir vs. Yemeyen bir kedi tek vitaminini yaş mamadan alıyor, ton balığının bir zararı olur mu?

6 CEVAP

dollfacepersian

Ben kedime yaş mama yokken dardanel light ton balığı veriyorum. İçeriği ton balığı,su ve tuzdan oluşuyor. Yıkayıp süzerek tuzdan arındırıyorum. İçine evde varsa haşlanmış sebze koyup veriyorum. Bu şekilde verildiğinde zararı olacağını düşünmüyorum. Yağlı ve tuzlu olarak verirseniz zararlı olur tabi

ilknrdaisy

Bende yagindan ve tuzundan şüphe etmiştim ama iyice yikayip süzüp vermeyi düşündüm, bir de ciger konusunda tavuk ya da dana ciğeri fark ediyor mu? Tavuk cigeri alip patates havucla haslayip yedirmeyi deneyecegim(Yemez pek umudum yok)

sezind

Light da olsa içerisinde insanlara göre hazırlanmış yağ, tuz v.s bulunduruyor. Tavsiye etmem ben.

Yampirik

Kedimin kuru mamadan başka yediği tek şey ton balığı ve bayılıyor hatta yağını bile yiyor o derece. Şimdiye kadar hiç bir zararını görmedim . Hiç sorun olmaz verin bence :)

dollfacepersian

Sadece kedinizin zevkine göre ne ciğeri olduğu fark eder bence. Tüm malzemeleri karıştırıp püre haline getirirseniz daha severek yer belki

Zeynooo

Hafta da değil de ayda bir kere yağını falan süzün bir de light alıyormuşsunuz birşey olmaz diye düşünüyorum . 1 hafta degil de ayda bir bir buçuk ayda bir verin . Keşke haşlanmış yumurta falan yesemis haftada . Tavuk ciğeri iyi düşünmüşsünüz