Kısırlaştırma

zehraaozlu

Erkek kedileri hiç kızgınlığa girmeden kısırlaştırmak çok zararlı mı?

6 CEVAP

Ela04

Bence değil. Hatta doğru olanı bu gibi.

sezind

1 yaşını doldurmasını bekleyin. 1 yaşını beklemenin sebebi ise kedinin gelişimini tamamlaması. Erken kısırlaştırmalar ilerde sağlık sorunlarına sebep olabilir.

dollfacepersian

Ben oğlumu 13 aylık iken kısırlaştırdım. Ergenliğe çoktan girmişti ve koku bırakmaya yeni başlamıştı. Kısırlaştırma sonrası hormonların normale dönmesi çok zaman aldı. Ben onun kızgınlık dolayısıyla stres yaşaması,daha mutlu olması için kısırlaştırmıştım ve kısırlaştırma ameliyatı sonrası kızgınlık belirtileri çok uzun süre devam edince,o stres yaşamaya ve üzgün olmaya devam edince çok üzülmüştüm ve keşke daha erken en azından ergenliğe girer girmez kısırlaştırsaydım dedim.
Ergenlik öncesi kısırlaştırmanın gelişimini tamamlayamama vb. olumsuzluklara neden olabileceğini okudum. Bence en iyisi ne olur ne olmaz ergenliğe girmesi beklenip girer girmez davranışlar hayvanda kalmadan kısırlaştırmak

zehraaozlu

Kedimi 7 aylıkken kısırlaştırmıştım o sıralar çok araştırmıştım ama birkaç yerde yanlış olduğunu okuyunca kötü bir şey mi yaptım diye düşünmeye başladım.. Umarım doğru olan budur

sezind

@zehraaozlu
Su içmesine, gereğinden fazla protein, magnezyum ve fosfor almamasına, gün içinde hareket etmesine, kilosunu korumasına dikkat edildiği sürece sağlık sorunlarını en aza indireceğimizi düşünüyorum.

zehraaozlu

Veterinerimiz çok güvenilir ve iyi bir hekimdi, onun güvenilirliğine ve kendi araştırdıklarıma dayanarak kısırlaştırmıştım. Geçen sürede hiçbir sıkıntı yaşamadık ama biraz yetersiz kalmışım araştırmakta. Umarım ileride üzücü şeyler yaşamayız