Sağlık

martha

merhaba benim kedim 2 aylıkken pet shoptan alındı , pet shop olduğu için bazı problemler olabilirmiş bunu veterinerde sağlık kontrolünde öğrenebilir miyim ? herhangi bir sorun varsa bilip ona göre davranmak istiyorum

5 CEVAP

Cotontzu_Siri

O bakımsız ortamdan virüs bulaşmış olabilir. Genetik hastalığı olabilir. Cins kediler hassas olur. Petshoplar annelerinden erken ayırdıkları için bağışıklık sistemleri zayıf olur. Kan testi yaptırın ve ek besin, süt tozu vb. ile takviye yapın.

Cotontzu_Siri

Kedinizin cinsine şimdi baktım. Exotic shorthair hakkında bayağı araştırma yapmıştım, bildiğim exotic sahipleri de var. Çok hassas bir cins, sürekli ek besin ve özel bakıma ihtiyaç duyuyorlar.

dollfacepersian

Evet veterinerde öğreneilirsiniz,bence bağışıklık sisteminin durumunu ve virüs taşıyıcısı olup olmadığını öğrenmek için test yaptırın.Kediniz yeteri kadar anne sütü alamamış olabilir,bu bağışıklık sisteminin düşük olmasına sebep olabilir ve kedilerin toplu yaşadığı,nereden geldikleri belli olmadığı bulaşıcı bir virüsün taşıyıcısı olma ihtimali yüksek
Lütfen bir daha kedi almak isterseniz petshop yerine profesyonel kedi yetiştiricilerinden yani cattery lerden alın,ülkemizde çok güzel cattery sahipleri bulunuyor

Cotontzu_Siri

Petshoptan almanız zaten başlı başına bir hata.

martha

ben de pet shoptan almayı hiç istemiyordum. ama uzunca bir süredir istediğimi bilen bir tanıdığım bana hediye etti ve pet shoptan almış