Sokaktan Bulunan Kedinin Bakımı

sebii

Whiskas kedisi buldum. Yani sokak kedisi aslında. Boyuna bakılırsa 4 aylık var ama çok zayıf. Boynunda yara izleri var kavga etmiş ya da büyük kediler dövmüş belli. Temizledim, yaş mama verdim, tırnaklarını kestim zaten tırnak geçirme huyu yok. Ama dediğim gibi çok ürkek ve zayıf. Ne yapabilirim? Neler verebilirim?

14 CEVAP

dollfacepersian

Cotontzu_Siri
Domatesin kediler için zararlı olduğunu okumuştum. Onlar için Toksit madde olduğu yazıyordu

Cotontzu_Siri

Ispanak, patates, tatlı patates, domates (sakın yeşil kısımlarından yemesin), havuç, salatalık, bezelye, marul, fasulye...

Cotontzu_Siri

Yas mamayı fazla verin. Yavru kedi süt tozu ile takviye yapın. Gimcag baby paste ve malt kullanın. Yoğurt, peynir, yumurta, hindistan cevizi yağı, sebze, meyve, et, spirulina, keten tohumu vb. verebilirsiniz.

Cotontzu_Siri

Elma, muz, hindistan cevizi, şeftali, karpuz, erik, kayısı kiraz...

Cotontzu_Siri

Dollfacepersian
Domatesin yeşil kısmı zehirlidir ama kendisi değil. Hatta domates kedi ve köpeklere çok faydalı besinler içerir. Kaliteli mamaların içeriklerine bakarsanız domatesi görebilirsiniz.

dollfacepersian

Cotontzu_Siri
Pufy ye domates suyu verdim diye çok üzülmüştüm. Yanlış bakmış olmama sevindim. Teşekkür ederim bilgi için:)

sebii

Evde 1 anne kedi 4 yavru kedim de var. Anne kedi yaklaşmaya çalıştı ama yeni bulduğum kedi ona saldırmaya çalışıyor.

sebii

Yoğurt e yumurtayı biliyorum da sebze ve meyvelerden hangilerini yer?

KedimVar

Toksik madde domatesin yeşil kısmı diye biliyorum ben.

SelinTuksal

Evde doğmayan kediler diper kedilere karşı oldukça hırçın oluyor. Çok dikkat edin

sebii

Yok evdeki kedilerimden daha uysal ama karnı cok şiş ve vücudunda bir şeyler geziniyor pire diye tahmin ediyorum. İlacını aldim sıktım, tarafım ayrı bir yere diger kedilerimden uzağa koydum. En kısa zamanda bir veterinerw götürücem

KedimVar

Karnının şiş olması iç parazitten olabilir. Sütle besliyorsanız gazdan da olabilir. Evet püredir üstündekiler. Düzenli olarak pire ilacı damlayın ve insanlar için olan bit taraklarıyla tarayın.

KedimVar

Piredir*

Cotontzu_Siri

Rica ederim. Şifa olsun :)