Bella 4

akitalove

Arkadaşlar mesela bellayı parka çıkarsam bişey olur mu ? Çimenlerde koşsa oynasa

14 CEVAP

dollfacepersian

Sesler,insanlar,farklı ortam onu çok korkutacaktır. Gine pigler çok hassas ve ürkek hayvanlar. Bu konuda çok dikkatli olmanız gerekiyor bence

bolt

Akşam çıkartın ama kediler size bir sorun olmaz mı yani onu öylece salmazsınız heralde

KedimVar

Akşam üzeri 5-6 gibi çıkarın ama tasmayla çıkarın. İlk tasmaya alıştırın. Yoksa kaçabilir. Ama bence çıkarmasanız daha iyi size bile alışması çok uzun sürmüşsen dışarıdan çok korkar. Ama yavaş yavaş yani ilk gün 10 dakika, ikinci gün 15 dakika derken süreyi git gide arttırırsınız. Alışır. Akşam üzeri 5-6 gibi dememin sebebi hem çok kalabalık olmaz, hem çok sıcak olmaz hem de çok karanlık olmaz. Karanlık olursa bir kedi köpek yaklaşır fark edemeyebilirsiniz. Güvenli yerlerde gezdirin. Kedi köpek olmasın.

dollfacepersian

Akşamları hava serin olmuyor mu? Ona soğuk gelebilir dışarısı,zararlı bir şey yiyebilir,mikrop kalabilir bence. Gine pig ev hayvanı bence,korunaklı size ait bir bahçe yoksa çıkarmamak daha iyi diye düşünüyorum şahsen

KedimVar

Ay fotoğrafa yeni baktım dedim bu Nasıl tatlı bir maymun. :)) yerim ben Bella yı. Keşke benim de Guinea Pig im olsa. O Kocaman burunlarını, dişlerini, bakışlarını yerim. :))

Sirinkedisever

Bende diom tüylerine nolmuş? Banyo yapmış tatloş şey :3

KedimVar

Belki tadını çok beğendiği için keyfinden yapıyordur.

Lunasibirya

Ayy tüylere bak diken gibi

Lunasibirya

Ayy keşke kafasını yıkamasaydın onlar için zararlı kulakları sağır olabiliyor :(

akitalove

Aksam kimse yokken cıkartsam peki ?

akitalove

Kendisini bugun banyo yaptirdim :) evet bencede evde kalsın daha dogru olur diger hayvanların gezdigi yerde gezerse hastalanırlarmış daha demin okuduum :) önerileriniz icin tesekkur ederim en iyisi evin icinde salmak birde yemegini yerken hep ötüyor sizce neden ?

akitalove

O mutluysa bende mutluyum :)

akitalove

Kulak icine kacirmamaya dikkat ettim merak etmeyin yikamam uzun surmedi de hemen cikarip kuruladim :) sac kurutma makinesiyle degil tabikide :)

akitalove

Bide mineral biseyi aldim onu yaliyor surekli kemirme taşi diye bisey duydum nasil.bisey kemirme taşi dediginiz şey kemirme taşi dedim mineral taşi verdiler