Kedim Bana Küstü Ne Yapmalıyım Nolur Yardım Edin Nolur

Sutunannesi

Arkadaşlar kedimi 1,5 aylıkken sahiplendim. Kırma bir Ankara kedisi. Şu an 3 aylık yani 1,5 aydır bizimle beraber. Çok oyuncu çok keyifli koşturan hareketli bir kediydi. Devamlı oyun oynardı. Ben 12.sınıf öğrencisi olduğum için okula gitmek zorundaydım yazın. Ve benden hiç ayrı kalmamıştı. Evde tek başına değil annemle beraberler ama annem ev işleri yapmaktan onunla ilgilenmiyor. Ve sanırım ben akşamüstüne kadar evde olmadığım için bana ya da bize küstü. Oyun oynamıyor oyuncaklarının yüzüne bakmıyor benim suratıma bakmıyor. Devamlı sokak kapımızın önünde hareketsiz şekilde yatıyor. Kucağıma alıp odama götürüyorum oyuncaklarıyla oynatmaya çalışıyorum. Arkasını dönüp gidiyor ve asla gelmiyor. Okula gitmek zorundayım ama bu şekilde ne yapacağım. Vicdanım çok rahatsız ne yapacağımı bilmiyorum nolur yardım edin. Nasıl tekrardan eski haline döndürebilirim ne yapmam gerekiyor ilk kedim ve hiç fikir sahibi değilim. Ve int de bu konuya ait bir şey yok

15 CEVAP

KedimVar

Büyüyünce de oynuyorlar ama daha az. Benim büyük kedim çok tembel ama olta şeklinde olup, ucunda içinde kedi otu bulunan fare ve tüy olan oyuncağına bayılıyor.

KedimVar

Miasugok ve Sutunannesi
Yanında bir arkadaşı daha olursa daha az sıkılır. Onunla oynarlar, küsmez size. :))

KedimVar

Siz çok iyi bakıyorsunuz Romeo ya. :)) Yakında Kocaman olur bu hallerini özlersiniz. Ben kesinlikle iki kediye bakmanın tek kediye bakmaktan daha kolay olduğunu düşünüyorum :))

KedimVar

Sağlık konusunda bir sound olabilir. Küstüğünü sanmıyorum. Hasta olabilir mi? Ateşi var mı, yemek az mı yıyor, kusma var mı, ishal var mı, oyunculuktu az mı, sürekli yatıyor mu?

KedimVar

Bunlar varsa bir vet e götürün derim.

Sutunannesi

Hasta olup olmayacağını bende düşündüm. Ama yazın ne hastası olabilir ki Yani olaya grip ya da nezle açısındından bakıyorum evimizde klima Yok İzmir'de oturuyoruz ve çok sıcak üşütmemiştir. Kusma Yok ishal Yok normal kaka yapıyor. Ateşi olduğunu anlayamıyorum evimizde ateş ölçerimix yok. Mamasını eskiden daha sık yerdi şimdi sadece uyumaya giderken yiyor ama yiyor Yani sabah kalktığımda maması bitmiş oluyor gün olarak doldurduğum kapta. Sizce ne hastası olabilir Yani çok fazla bilgi sahibi değilim grip ya da nezle olmadığına Emin'im. Kedilerde başka ne tür hastalıklar olur bu sorunları gösteren

miasugok

İnanın ben de kara kada düşünüyorum 18 eylülde okulum açılıyor sabah 9 akşam beş yokum:( şuan eve hapsoldum uyuyunca çıkıyorum sadece hiç yalnız bırakmak istemiyorum ama bırakınca küsecek diye çok korkuyorum :( eğer veterinere götürürseniz yazar mısınız? İnşallah sağlığıyla ilgili bir problemi yoktur. Bir de acaba büyüyor olabilir mi büyüyünce de oynarlar mı ki oyuncaklarla? Arladaşımın kedisi yüzüne bakmıyor oyuncaklarının artık. Gerçi o 18 aylık sizin kediniz baya küçük.

KedimVar

Benim de aklıma böyle hastalık gelmedi. Yakın Zamanda aşı olduysa halsiz olması normal. Ama olmadıysa size küsmüş olabilir evet. Onu bolca sevin, öpün. Ne kadar sevdiğinizi gösterin. Oyuncaklarla oynatın (olta şeklinde olup tüylü olan oyuncaklara bayılırlar), ödül mamaları alın. Kedi naneli oyuncaklar alın çoğu kedi bayılır.

sezind

Yanına bir kedi daha sahiplenin diyeceğim fakat riskli bir durum. Hareket eden pilli oyuncaklar alarak kedinin dikkatini dağıtabilirsiniz. İp veya lazerle oynatmayı deneyin, kediler severler. Umarım herhangi bir hastalığı yoktur. İştahında sorun yoksa iyi.

Sutunannesi

Aşılarımız 2 hafta önce falan bitti tam olarak. Sanırım uzun zamandır böyle fakat dediğim gibi okulda olduğum ve evde ders çalıştığım için onunla ilgilendiğim zamanlar dışında çok gözlemleyemedim hareketlerini. Bugün evde olunca anladım terslik olduğunu. Yani lazerle falan oynuyor koşturuyor arkasından ya da keyifli bir anıysa topuyla da oynuyor ama onun dışında hep anlattığım gibi kapının önünde halsizce yatıyor. Muhtemelen okuldan dolayı ilk defa bensiz kaldığı için. Yani buna yoruyorum hasta olduğunu düşünmek istemiyorum. Çünkü bir kere o süreci yaşadık ve çok zor bir süreçti hasta olduğu dönem. Sizce veterinere götürmeli miyim

Sutunannesi

Sütü aileme biraz zor kabul ettirdim ve bir kedi daha aldığımda onları maddi manevi zorlayacağını ve bana sıkıntı çıkartacaklarını biliyorum. Seneye üniversiteye gideceğim ve muhtemelen şehir dışı olacak. O zaman sütün yanına bir kardeş almayı düşünüyorum çok daha içim rahat olur

KedimVar

Yeni aklıma geldi kapının önü mermer mi? Çünkü havalar çok sıcak. Yaşadığınız yer de sıcak. Hayvan sıcaktan oyun oynamak istemeyip hep mermerde yatıyordur serinlemek amaçlı.

Zeynooo

Sağlık sıkıntısı olabilir veterinere götürmekte fayda var . Farklı oyunlar oynamayı deneyin benim kedimde ankara kırması sevgisini ısırarak gösteriyor ısırmasına izin verin . Gezdirme taşması alıp toprak zeminde çimde yürutun ama biraz da ha büyüünce . Balkon varsa kucağınıza alıp çıkarın . Hava almak istiyor bence .

miasugok

Romeo sağlıklı ve kocaman bir oğlan olursa inşallah arkadaş gelebilir o zaman çok haklısınız:) tadından yenmez vallahi :) @KedimVar

Sutunannesi

Aslında yazılanların çoğunu hatta hepsini yapıyoruz kucağıma alıp balkonda hava aldırıyorum ya da kendisi balkonda dolaşıyor. Isırarak oynamasına da izin veriyoruz bazen onun için havanın sıcaklığından bunaldığını hissettiğimde havalandırmayı açıyorum serinlemesi açısından. Kapının önünde yattığı yer mermer değil ama bazen kapıyı açtığımızda apartmanda dolaşıyor acaba çıkıp dolaşmak mı istiyor. Gün içinde çok fazla girip çıkan kapıyı çalan vs olduğu için birinin gelmesini de bekliyor olabileceğini düşünüyorum. İshal veya kusma hala gözlemlemedim. Zaten 1 Aydır falan düzenli vitamin kullanıyoruz. En yüksek ihtimali bana küsmesinde buldum. Çünkü süt eve geldiğinde üstüne çok fazla düşüyordum asla peşinden ayrılmadan tüm gün yanındaydım şimdi ben gün içinde okulda olunca yalnızlıktan sıkılıp küsmüş olabilir diyorum kendime. Yalnız dediğim evde annem oluyor ama kendisi de oyun açısından ona çok fazla yetemiyor maalesef. İştahında daha çok büyük bir sorunla karşılaşmadım ama ishal kusma ya da iştahsızlık gördüğümde direk veterinere gideceğim. Çok fazla evham yapıp sebepsizce götürmekte istemiyorum. Şu an gözlemlediğimiz tek şey yalnız takılma isteği ve halsizlik