Kedim Kusuyor Ve Halsiz Ne Yapmalıyım?

Merhaba, kedimizi veterinere götüremediğimiz için şu an acilen cevabınıza ihtiyacım var. Kedimizde mantar olduğu için 2 hafta da bir ketoral şampuan ile yıkayıp batikonla yaralarını temizleyip krem sürüyorduk. Dün banyo yaptıktan sonra sanırım tam kurumadı ve üşüttü. Sürekli kusuyor, kuru mama yemiyor tavuk yaptım onu yedi fakat yedikten sonra kustu. Şırıngayla immuzinc verdim. Çok halsiz. Yoğurt sever normalde onu dahi yemiyor. Karnı şiş ve sert. Sürekli yatıyor. Ne yapabiliriz?

10 CEVAP

Yampirik

siz yine de veterinere bu durumu anlatın bari bilgi versin. ve eğer üşüttüyse sıcak su torbası varsa veya şişeye sıcak/ılık su koyun yatsın. geçmiş olsun. Eğer yemiyorsa siz yedirin zorla da olsa direnci daha fazla düşmesin tavuk suyu verilebilir

sezind

Mutlaka midesinin boş kalmamasını sağlayın ve onu sıcak tutun. Sanırım şuan yapabilecekleriniz bunlar ama vakit kaybetmeden veterinere götürmelisiniz. İştahsızlık hiç iyi bir durum değil.. :/

yasement

Usutmusse veterinere goturulmeli mutlaka. Yemesi de cok onemli zorla yedirin mama tanelerini agzina koyup cenesinin altini sevin basini kaldirir yutar oyle deneyin bi.
Yogurt kusmayi azaltir aslinda tavuk yiyorsa uzerine biraz surseniz kusmaz belki.

Cotontzu_Siri

İç parazit olabilir. Neden veterinere götüremiyorsunuz?

maya19972017

en iyisi veterinere götürün antibiyotik verir

Minnak53

Kusuyorsa bir süre mama vermeyin suyu kalsın.. açık veteriner yok mu olduğunuz yerde geçmiş olsun :(

Kedim kusuyor ve ben bir köydeyim bayram dolayisiyla hic vet. Bulamdım agzindan sari kusmuk geldi daha sonra yeşil ve tuvalete gidiyor yapaamiyor gözlerini kisiyor sürekli sabahin olmasini bekliyoruz vet açar mi ? Bayramda lutfen yardimci olun karni da şiş

Arayabileceğiniz biri yok mu? Benimki de tavuk ve eti kusuyor bazen rondodan geçiriyorum kusmuyor onunla

bidiboom

Hlasizlik devamli mide bulantisi ve kusmadan olabilir, onlar da bizim gibi, asiri mide bulantili ve kusmali durumlarda biz de nasil halsiz perisan hissederiz, benim kizi kisirlastirdigimiz gunun gecesi cok kusmali ve bulantiliydi vet mide bulantisina bir igne yapinca zavallim acildi bi kendine geldi.. bulantiliyken birsey yiyemez daha beter etmesin, ama sivi almasi lazim, bulantiliyken onu da icemeyebilir, belki siringayla agzinin kenarindan damla damla cok yuklemeden verebilirsiniz..

bappatan

Bu bizi aşan bir durum mutlaka veterinere gitmeniz gerekiyor. Tanı koymak tedavinin yarısıdır yanlış tanı koymayalım lütfen.