Kedilere Süt Verilir Mi?

sedoli

Selamlar. 4 kedim var uzun zamandır da beraber yaşıyoruz. Kedi bakımı konusunda tecrübesiz sayılmam ama süt konusu hep gizemi korumuştur benim için. %50 ver %50 verme sakın! diyor. Veterinerlerde bile durum böyle. Ancak kedilerimden biri sütü taparcasına seviyor, başta alıştırdığım için de her gün buzdolabının önünde nöbette! Bu konuda tecrübelerinizi paylaşirsanız sevinirim. Sevgiler

11 CEVAP

dollfacepersian

Kediler doğuştan laktozu sindiremedikleri için süt verilmesi doğru değil denir.Laktozsuz süt veya kedi süt tozu verebilirsiniz

KedimVar

Laktozsuz sütü suyla karıştırıp verebilirsiniz. Ama dollfacepersian ın dediği gibi kedi sütü tozuyla yapıp verseniz daha iyi olur.

SelinTuksal

inek sütü kedinizi ishal eder. yarı su yarı süt olarak verirseniz sıkıntı olmaz ama.

Yampirik

laktozsuz süt verebilrisiniz sonuçta içinde laktoz olmadığı için hazımsızlık yapmaz

sedoli

Tamamdır, yanıtınız için teşekkür ederim. Iyi akşamlar

sedoli

Yanıtlarınız için teşekkür ederim, sag olun ^-^

Kedilere süt verilir fakat sütü nekadar koyduysan o kadar su koyacaksın ben öyle veriyorum

mustafaparlak

Kedinize süt vermeniz onun için çok da sağlıklı bir şey değil. Ama kedi çok isterse sık ve fazla olmamak kaydıyla %50 %50 suyla karışatırarak dediğim gibi arada sırada verebilirsiniz.

Aysenurbsgn

Açıkçası vermemenizi öneririm. İshal olursa sıkıntı yaratabilir.

Lunasibirya

yavru ise su ile sütü karıştırıp verebilirsin ama ben süt tozu öneririm büyük ise tabiki kuru mama

Mervedeniz159

Canım kediye kesinlikle süt verme iç parazit yapar süt tozu al ondan yap