Kedim İçin Mama Değişimi

deleted_12985

Oğlumu sahiplendiğim günden beri bir buçuk yıldır yaş ve kuru olmak üzere whiskas marka mama verdim. Hangi kuru mamayı verdiysem yemiyor, mamasını değiştirip royal canin kullanmak istiyorum nasıl alıştırabilirim acaba?

6 CEVAP

atay

Yaklaşık 1 hafta önce Tonti'nin sağlık sorunu sebebiyle diyet mamaya geçtik. Geçişi yaparken veterinerimin tavsiyesiyle adım adım ilerledik :)

Örneğin maması 10 birimse, ilk gün 9 birim eski, 1 birim yeni; ikinci gün 8 birim eski, 2 birim yeni; üçüncü gün 7 birim eski, 3 birim yeni vb. eski yeni karıştırarak geçişi yapmalısınız. Giderek eski maması az, yeni maması çok olmalı karışımda.

Bu şekilde yumuşak bir geçişi tavsiye ederim. :)

deleted_12985

Tavsiyenize uyacağım teşekkür ederim :)

seymakalkan

Whiskas ı tavsiye etmiyorum arkadaşımın kedisini hasta etti, belki onun bünyesi alerjiktir bilemem ama gerçek olan bişey de var Whiskas yurtdışında yasaklandı ama Türkiyede satılıyor malesef :\ Değiştirmekle iyi edersiniz.

eeyore

eski kuru mamasıyla ya da ıslak mamayla,ıslak mamanın ölçüsünü gün be gün azaltarak verebilirsiniz. belki hiç gerek kalmaz direık yemeye başlar =) bol şans =)

Royal canin in aroması diğerlerine göre daha iyi...Whiskas ı bende kesinlikle önermiyorum

aslime

Benim kedilerimde baska mama yemedi royal canin sevdiler bence deneyin