Kedim Cişini Dışarıya Yapıyor.

sna

Kedim kakasını kumuna çisini kumundan dışarıya yapıyor ya balkonda mermere ya da banyoya yapıyor. Neden olabilir?

10 CEVAP

sezind

Çamaşır suyu, kedilere idrarlarının kokusunu andırdığı için çamaşır suyuyla değil sirkeli suyla silmeniz lazım.

KedimVar

Bir şeye tepki veriyor olabilir. Son zamanlarda bir değişiklik oldu mu? Bir de idrar yollarında sorun olabilir. Vet e görürseniz iyi olur.

KedimVar

İlk önce kumunu hep temiz tutun. Kumuna ne çok ne az kum koyun. Kum miktarını iyi ayarlayın yani. Bir de çişini yaptığı yerleri sirkeli suyla silin. Çişinin kokusunu alırsa oraya yapmaya devam eder.

KedimVar

Çamaşır suyunun kokusunu seviyorlar. Onlar için ayrı bir çekiciliği var. Sirkeyi deneyin.

sna

Çamaşır suyuyla siliyorum koku kalmıyor. Kumu ayarlı gündür böyle yapıyor sadece daha önce kumuna yapıyordu.

sna

Onuda denerim de aynı yerlere yapmıyor zaten farklı farklı yerlere yapıyor.

betulaltundal

Kızgınlık olabilir mi?

sezind

Kediniz kaç aylık ve cinsiyeti ne acaba?

ebrusen34

bir kaç gündür bu durum varsa kediniz idrar sorunu yaşıyor olabilir (FLUD) Bu rahatsızlığı kronik yaşayan bir kedi sahibi olarak bir veterinere gidip kontrol ettirmenizi önemle öneririm. Size birşey anlatmaya çalışıyor olabilir. İhmal edilmiş hali zarar görmüş bir böbrek, kanlı idrar yada hiç çıkamama.

sna

Kedim 2 aylık tekir