Gümüş'e Araba Çarptı!!!

Sirinkedisever

Burnundan kan geliyordu, yerde kriz geçiriyordu resmen... Anneme veterinere götürelim dedim. Boşver dedi!!! Şuan orda değil, biri çöpe mi atmıştır? Yoksa balkona mı gitmiştir? Yaşama ihtimali var mı?!?!? Acil cevap lütfenn (annem gitme diyo bakamadım ondan soruyorum)

14 CEVAP

dollfacepersian

Siz ikna edene kadar iş işten geçti işte.Annenize hiç bir demiyorum,dersem hoş şeyler olmayacak çünkü.Yerinizde olsam annemi dinlemez ve internetten bulduğum yakın veterineri arar ve müdahele edilmesini sağlardım.Kedinin durumunu görmedik,veteriner değiliz. Nerden bilelim yaşayıp yaşamayacağını? Burada bir şeyler yapabilecek tek kişi sizsiniz.Birde asla aileniz ile yaşarken hayvan bakmaya çalışmayın,araba çarpan kediyi veterinere götürmek istemeyen,hastalansa hiç götürmez çünkü.Başka hayvanlara yazık etmeyin.

dollfacepersian

Bu arada götürün demedim. Veterineri arayıp durumu anlatmanız adres bilgisi verip gelmelerini sağlamamız yeterli olurdu. Yanlış hesaplamadıysam soruyu soralı nerdeyse 1 saat olacak ve arasanız bile iş işten geçmiş olacaktır. Araba çarpasından kocaman bir köpek öldü burada,minicik bir kedinin yaşayacağını sanmıyorum maalesef

Zeytinlicorek

O kadar kötü bir durumdaki kediye boş ver diyen biriyle aynı evde başka bir kedinin kalması bence çok yanlış. Yarın öbür gün eve getirdiğiniz kedinize de bir şey olsa aynı şeyi demeyeceği ne malum. Sizin de bir şey yapmamanız çok tuhaf, madem bu kadar çok seviyorsunuz bir yolunu bulurdunuz kendiniz götüremeseniz bile. Ablam var diyorsunuz ondan yardım alabilirdiniz en azından. Bence artık annenizi ikna etmeye falan çalışmayın.

ceren_6

eğer ölmüşse gidip bakarsanız üzülebilirsiniz ama gidicem diyorsanız ölmemişse vet götürün yazık ya :(

SelinTuksal

Annen gerçekten "boşver" mi dedi?! Sadece bir "boşver" mi yani... ?!

SelinTuksal

Krize girmiş, burnundan kan geliyordu demişsin. Biri bu kadar kısa sürede vete götürmez götürse de o kadar kolay iyileşmez. Ya sen o anki korkunla o kediyi gümüş sandın, ya da o gördüğün kedi gümüş değil

dollfacepersian

SelinTuksal'a katılıyorum. O kedinin gümüş olma ihtimali çok düşük ve bu devirde araba çarpan insanı bile doktora götürmüyorlar,kediyi mi götürecekler. Götürseler bile araba çarpmış kediyi hemen ayağa kaldırıp sokağa bırakmaları ancak hayal olur.

KedimVar

Ablası da sevmiyor ki yardım etsin. Ama belediyeye arayıp haber verebilirdin. Yani Gümüş olmasa bile sonuçta o da bir can. Ben de gördüm bizim sitede öyle kedi. Kuyruğu kesik bir yavruydu yanından 5 dakika ayrıldım geri geldiğimde araba üzerinden geçmiş, burnundan kan geliyordu ve nefes almıyordu. Çok kötü bir manzara gerçekten. Ama annenize de şaşırdım. Bir insan böyle bir hayvana Nasıl boşver der ki?!

KedimVar

Batuhantopcu
Kedi onun değil. Sokakta baktığı bir kedi. Ama haklısın ne olursa olsun mutlaka vet e götürülmeliydi.

Sirinkedisever

Evet... Amaaaa az önce gümüş'ümü gördüm. Biri vete götürmüş sanırım.Burnunda kan yoktu, aynı büyüklük ve aynı renkti :)))))))))
Çok rahatladım.. Yakında olsa götürürüm ama otobüsle falan gidebilirdim ancak hem 10 yaşındaki birini otobüse tek almazlar ve annem ben çıkarsam peşimden ablamı gönderirdi kaybolurum diye

SelinTuksal

Yani bu aynı boyutta aynı renkte olan kedi gümüş değil*

Sirinkedisever

...Olabilir... Yarın sabah gözüyle bakarım. Umarım odur..

Sirinkedisever

Evet, zaten bi daha kendi evim olana kadar beslemicem..

batuhantopcu

10 yaşında bir çocuğun ebeveyn onayı ve desteği olmadan bir hayvana bakması çok yanlış. Maddi gereklilikler için de boşver deniyorsa yazık o hayvana.