Chihuahua Köpekleri Dışarısı İle Temas Etmemeli Deniyor

Melikedem

Chihuahua köpeğim henüz 6 aylık. Sütten yeni kesildiğinden beri bende. Çok araştırma yaptım fakat daha sağlıklı ve uzun ömürlü olabilmesi için sokak toprak vs ile temas etmemesi gerektiği söyleniyor. Bunun hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Çünkü dışarı çıkmaması gerekiyor diye öğrendiğim için tuvalet ihtiyacını da sürekli evde yapıyor.

3 CEVAP

Cotontzu_Siri

Çok saçma. Aşıları biten her köpek dışarı çıkabilir, çıkmalı da.

Lunasibirya

ezgi ye katılıyorum aşısı biten köpek heryerde oynar dolaşır

Melikedem

Minyatür ve genetikleri ile oynanmış bir cins bu yüzden toprakla temas etmemeli dediler ben de korktum ve dışarıda gezdirmeyi bıraktım. Bahçeli site içinde olduğumuz halde evden ancak kucagima alıp cikarmak zorunda kalıyorum. Emin olamadım ama bana da saçma geldi