Kedim Tuvaletinin Üzerini Kapatmıyor

aydanurk

2 buçuk aylık yavru kedim tuvaletini kapatmıyor kakasına basıyor ve evin heryeri kaka oluyor sonra kumundan başka yerlere de yaptı çiş ve kaka temizledim kolonya döktğm sirke ile sildim ki koku gitdim bidaha yapmasın ama yine başka yerler e yapıyor ve hep uyuyor bu kafar uyuması normal mi ve bide mamasını ne kadar koymalıyım ben bilmiyorum ♡

3 CEVAP

miasugok

Kumuna yapmamasına ne diyeceğimi bilemiyorum fakat benim oğlum da 1.5 aylık. 10 gündür birlikteyiz başlarda üzerini kapatmıyordu ben hemen gidip alıyordum. Artık almıyorum, çişini yapınca direk iniyor kum kabından hiç oralı olmuyor ama kakasına sinir oluyor kapatmaya çalışıyor. Çok başarılı olamıyor ama deniyor en azından. Siz de bence bir süre kakasını almayın ya da üzerini örtmeyin. Ama kumuna yapmayı nasıl öğrenir bilmiyorum.

maya19972017

siz kapatın sizden gördükçe oda kapatıcaktır ben öyle yapıorum

selimcanklnc

Kumunu değiştirebilirsiniz veterinerinizle konuşursanız yardımcı olucaktır kokusu topaklanması bile fark yaratır,bana mama için veterinerim bir kaba koy hiç alma yerinden dedi yerini öğrenmesi ve her acıktığında yemesi için takdir edersiniz ki az az ama sık sık yiycektir :) uyuması normal benim ufaklıktan örnek vermek gerekirse mamasını yer suyunu içer biraz oynar tuvaletini yapıp uyur döngü böyle devam ediyor bütün gün bizim yaramazla