Sizce Kediler Yıkanmalı Mıdır? Ne Sıklıkla Yıkamak Gerekir??

panchak

Anket

Evet yıkamak gerekir.
(5 oy)
Hayır kesinlikle yıkanmamalıdır.
(15 oy)
Ayda bir yıkamak yeterlidir.
(14 oy)
Haftada bir yıkanmalıdır.
(8 oy)
Çok pislenmedikçe yıkamaya gerek yok, kendisi yalanarak temizlenir
(63 oy)
Toplam (105 oy)

Kedileri yıkamak doğru mudur? Kedinizi yıkıyorsanız ne kadar sürede bir yıkıyorsunuz?

14 CEVAP

deleted_12985

Ben oğlumu sokaktan sahiplendiğim için eve ilk girdiğinde yıkadım, 1 buçuk yıldır yıkanmasını gerektirecek bir durum olmadı.. Bunu sorma sebebiniz nedir acaba?

deleted_12985

Patilerini bez ile silebilirsiniz :)

zilli7707

yazın bizim ev çok sıcak oluyor onun için yılda bir kere yıkıyorum tabiki kızlarım hoşlanmıyor ama rahatlıyorlar. bir de yıkarsanız kesinlikle insanların kullandığı şampuanları tercih etmeyin çünkü derilerini kurutuyor.

cansu

kediyi yıkamaya alıştırırsanız kendilerini temizlememeye başlarlar ve bu konuda tembelleşirler sizin zararınıza olur. çok pislenirse yani bahçe de toprak çamur olduğunda o zaman yıkanabilir yılda 1 en fazla bu benm düşüncem ..

eeyore

benim bildiğim (tabii bir veteriner hekim daha başarılı bir cevap verir) kedilerin derilerinde,tüy altlarında yağ tabakası bulunduğu (soğuk ve sıcaktan korunmak adına) ve yıkamalar sonucu o yağ tabakasının inceldiği. kediler zaten kendini yalayarak temizleyen canlılar, he durum çok vahim olur,olurda birşeye sürünür temizlenemez,ilaçlı suya düşer vb yani yalandığı zaman bünyesine zarar gelebilecek durumlarda mecburen yıkanmalıdır derim ben.
yanlıs bişiyo olabilirim o yağ mevzusunu ondan kesin demiyorum ama ben bu şekilde biliyorum..

=)

outlaw

kedileri yıkamamak gerek :)

miathecat

Bence çok pislenmedikçe yıkamaya gerek yok ... Benim kedim bana 2 haftadır geldi hiç yıkamadım desem doğrudur ...

Raubeyaz

Aslında ben de çok sık yıkanmasına karşıydım fakat annem kedilerimi bebekliğinden beri her hafta yıkadığı için alıştılar ve şimdi kedilerim banyoya girip suyu açtığımızda kendileri yıkanıyorlar suyla oynamayı çok seviyorlar. Çok önemli değil ama mikroplara ve tüy dökülmesine iyi geliyor

Layda177

3.5 senedir kedi bakıyorum, toplasan ancak 3 kere yıkamışımdır, ondada dışarı çıkmıştık çok toz toprak olmuştu, bir kere pirelenmişti, 3. Yü hatırlayamadım bile????

panchak

Ben de eve ilk geldiğinde yıkadim bir defa. Ama patileri kirli görünüyor yıkamak lazım mi yine bilemedim

ecekaragozzz

Bence yıkamamalısınız ki günlük döngüsü bozulmasın. Onun yerine sirkeli suyla veya papatya çayıyla bir bez yardımıyla silebilirsiniz. Ve günlük tararsanız tertemiz olacaktır

dilaraxx

3-4 ayda bir yıkıyorum o da çok kirlenmişse.

ZehraBulutt

Sitedeki ilk konuyu bulup hortlatmışsınız herhalde, 6 senelik konu :)