Kedim Saldırganlaştı

semih85

İki aylık kızım iki gündür saldırganlaştı aslında eve geldiği günden beri oynarken küçük zararlar veriyordu ama dün ilk kez zarar vermek için tırmaladığını hissettim elimi ve yüzümü çizik içinde bıraktı ne hayırdan anlıyo ne verdiğimiz tepki fayda ediyo ne yapacağım bilmiyorum lütfen bi akıl verin?

8 CEVAP

Aysenurbsgn

Siz onu severken uzaklaşmanız için mi tırmalıyor? Belki bir yerinde ağrı vardır siz oraya dokundukça sinirleniyordur?

semih85

Sevmek istediğim zamanlar da değil ki her hangi bir zamanda sürekli ısırma ve tırmalama halindeyiz dişleri kaşınıyo biliyorum ama bu aralar fazlaca can yakar oldu sevmeye korkar olduk

Aysenurbsgn

Eğer devam ederse tırnaklarını kesebilirsiniz. Isırma huyunu da her ısırdığında burnuna hafifçe vurup hayır diyerek yanlış bir şey olduğunu öğretebilirsiniz diye düşünüyorum.

SelinTuksal

Diş kaşıması içinde stick catnip alabilirdiniz *** de var.

semih85

Teşekkür ederim cevaplarınız için :)

Reyyanhan

6 aylık olana kadar devam eder bu durumlar onların oynama şekli bu saldırı gibi algılamayın. Ellerinizle oynatmayin yöneldiğini zaman başka şeyler le dikkatini çekin

bdbd23

Elinizle oynamaya alıştırmayın kesinlikle. O şekilde tırmaladığı zaman elinizi sakince çekin, ilgilenmeyin. Kurtulmak için debelenen ellerle oynamak daha zevkli oluyo :D . İlerleyen zamanlarda şşşt yapma gibi sözlerle (tabi ciddi bir sesle) yanlış bir şey yaptığını hissettirebilirsiniz. Çok küçükken laftan anlamıyolar. El yerine peluş oyuncak ya da tahta, top, ceviz, ip gibi şeylerle oynamaya alıştırmalısınız. Ya da başka bir kedi daha sahiplenin birbirlerini yesinler :)

semih85

Aslını isterseniz dediklerinizin hepsini yapıyorum oyuncak ip hepsi var onlara yönelsin onunla oynamaya alışsın diye akşamları oynatıyorum ama ısrarla elime saldırıyo tabiki anlıyorum oyun istediğini ama dişler büyüdü zarar verir oldu neyse sabredicez dediğiniz gibi daha küçük hayır dan anlamıyo ben sadece kendimi hayııır diye paraladığımla kalıyorum