!!!!!Kedim Saldırganlaştı!!!!!!!

Arkadaşlar 4 aylık Ankara kedim yaklaşık 2 aydır benimle.Tuvaleti balkonumuzda ancak alıştırdığımız için hiç atlama girişiminde bulunmuyor dışarıyı izliyor.Arada merakını gidersin,eğlensin vs.sebepleriyle apartmana,sokağa (kucağımda)çıkardım.Bunun üzerine aşırı bir saldırganlık başladı.Dışarıya çıkmak istiyor bende hata olduğunu anlayıp kapıyı dahi açmıyorum.Durduk yer ben onla ilgilenmediğim halde kulaklarını geriye yatırıyor ve çok sert bi şekilde beni ısırıyor.Canım çok yanıyor artık oyuncul bir ısırma değil bu.Şiddetle çözülmeyeciğinş biliyorum ısırırken acıdan gözüm dolmasına ramen yumuşak bi ses tonuyla"oğlum sen neden sinirlendin ben sana kıyamam"tarzı cümleler kullanıyorum.Gece problemimiz yok gelip yanıma yatıyor.Böyle giderse sahiplendirmem gerekicek ve asla onu verebilceğimi düşünmüyorum.Lütfen yardımcı olabilir misiniz???

8 CEVAP

Tbusratoptas

Benım de ankara kedım vardı 3 katttan yorganın ustune dıye atladı dustu bır anda neyde ondan sonra 1 ay sonra saldırganlastı kapıya gıdıp cıkmak ıstemeye basladı yırttı vs hayır dıyordum halıya vuruyordum kedınınızın arkdasına dondumu harıy dye vurun yerre ozamb korkar ve kucanızda goturmeyın olakı salarsanızda kedınıze saldıra bılırler dıkkat etmek gerek bagırarak halıya veya bır bezle yere vurun bır parmagınızı kaldırın burnuna dogru sası olacak sekılde hayır dıyın buda dıger kedımde ıse yaramısttı

Yanlız çok sinirleniyor o ara da hayır dememle ya da burnuna dokunmamla duracağını sanmıyorum.Bakalım dediklerinizi uygulayacağım bir iki hafta içerisinde düzelmezse bir veterinere danışırım

SelinTuksal

Öyle yaptığı zaman korkacağı kadar yüksrk sesle ' PŞŞTT HAYIR!' Diye bağırırsanız korkar ve bırakır. Her bunu yaptığında ona bu şekilde kızın

buseyldz

kedini 1 yaşına kadar dışarı çıkarma nasıl olsa ilk defa dışarı çıkıyor benim kedimdede oldu hayır die bagir kendini ısırtırtma

buseyldz

kedini 1 yaşına kadar dışarı çıkarma nasıl olsa ilk defa dışarı çıkıyor benim kedimdede oldu hayır die bagir kendini ısırtırtma

Alfam

Bağırarak hayır deseniz ve sizi isirirken suratına üfleseniz yaptığının yanlış olduğunu anlar

Suratına üflenmekten nefret ediyor zaten.Daha çok sinirlenir diye düşündüğüm için yapmamıştım.Deneyeceğim bunları inşallah düzelir bu tür agresif davranışları

nyancat

Aynı şeyi bende kedimle yaşıyorum hatta kollarım çizik içinde ama bu ısırmaları sadece bana değil yastığa falanda yapıyor hemde sinirlenmiş gibi atıyor kulaklarını geriye bazen derdini anlatmak için ısırıyor uyurken ısırarak uyandırıyor mama istiyor mesela her şeyi denedim vazgeçirmek için ama vazgeçmiyor