Kedimde Ki Mantar Sorunu Hakkında Yardım

umut61

Merhaba 6 aylık egzotik shorthair cinsi bir kedim var. 4 aylıkken ense bölgesinde mantar oluştu ve çok hızlı bir şekilde veteriner hekime götürdük. Mantarlı olan bölgeler temizlendi 15 gün arayla 2 iğne yapıldı tam düzeldi derken yine mantar oluşmaya başladı. Tekrar veterinere götürdüğümüzde ise kedimizi komple traş ettiler ve mantar için hap verdiler. 15 gün süreyle kullanmamızı istediler. Bu mantar nasıl bulaşır. Nasıl korunmalıyız. Kedimin sağlığını nasıl etkiler. veya bu konuda daha tecrübeli bir veteriner hekim tanıdığınız varmı ? yardımcı olurmusunuz. Mantar sürekli tekrarlıyor.

18 CEVAP

EmirGunduz

Fazla bekletme derim hemen veterinere götür orda yardımcı olacaklardır

melonime

bz de aynı sorunu yaşadık.cok şükür kızımız atlattı.ama kendimz için de sürekli
ketoral şampuanla ellerimzii yıkadık.ayrca banyoda da sürekli kullandk. tavsiye ediyorum.

senayyy

bahcemize gelen kediye mama veriyordum memelerinden yavruları oldugunu emzirdığini anlamıstım 15 gün sonra yavrularını bizim eve taşıdı ilk 10 gün yavrularda birşey yoktu yavrular geldiğinde 1aylıklardı bir süre sonra tüylarinde döküntüler fark ettim veterinerin biri batikon ile bastırarak günde 3-4 kere sil dedi bir diğeri mantar şampuanıyla haftada bir yıka dedi birirnin sadece başında 10 gündür yapıyorum tüyleri çıkmaya başladı ama diğer üç tanesinin farklı yerlerde de çıkmaya başladı veterınerler güvenım kalmadı netten araştırarak tedavi etmeye karar verdim funit 100 mg aldım şimdi onu deneyeceğim