Köpeklerim Sürekli Ağlıyor Buna Nasıl Engel Olabilirim?

cuvava

benim bir süz bir kangal köpeğim var birini görünce ağlıyorlar yada birini pesinden buna nasıl engel olabilirim..

6 CEVAP

Nhnnn

Köpekler kaç yaşında? alışma dönemleri olabilir ağladıklarında ilgi gösterin

panchak

Köpekleriniz yalnız kalmak istemiyorlar. Hele yavrularsa hiç sevmezler yalnızlığı.. Bu yüzden ağlıyor olabilirler

cuvava

biri 56 digeri 3 aylık geleli 2 hafta oldu ama beni veya birini görünce ağlıuyorlar

cuvava

ayrıca 56 günlük olan yavruyu yıkadım sanırım sudan korktu artık gelmiyor bana kacıyor ama yıkamak zorundaydım

Leocukk

Merhaba ağladıklarında sizden tepki alıyorlarsa. Cocuk gibi köpeklerde ilgi cekmek icin yaramazlık yapıyor olabilirler. Sustukları zamanlarda onları onaylıyan hareketler yapmak faydalı olabilir sustugu her an mamasından bir ödül verebilirsiniz. Agladıklarında vermeyin ki yanlış olduğunu anlasınlar. Sürü içerisinde bunu ilk başlatan köpekle yanlız çalışabilirsiniz. O zaten hepsine yansıyacaktır. Neden agladıklarıda önemli susuz aç yada çok enerji fazlası olursa köpekler huzursuzlanabilir. Kangalları özeliikle uzun yürüyüşle ancak sakinleştirebilirsiniz. Mutlu köpek yorgun köpektir. Eğitmenlik eğitimi almıştım orda öğrendiklerimden nacizane tavsiyeler. Umarım işinize yarar. Ama bir anda olmasını beklemek zor biraz emek ve sabır lazım yanlış gelişen alışkanlıklarda. Öncelikle bol egzersizle bu sorunu bence halletme şansınız var. Acık alanda yasıyorlarsa topla at getir yapmanızı da önerebilirim. Getirince ödül maması ve aferin diyerek sevmek iletişiminizi güclendirecektir.

Leocukk

Merhaba ağladıklarında sizden tepki alıyorlarsa. Cocuk gibi köpeklerde ilgi cekmek icin yaramazlık yapıyor olabilirler. Sustukları zamanlarda onları onaylıyan hareketler yapmak faydalı olabilir sustugu her an mamasından bir ödül verebilirsiniz. Agladıklarında vermeyin ki yanlış olduğunu anlasınlar. Sürü içerisinde bunu ilk başlatan köpekle yanlız çalışabilirsiniz. O zaten hepsine yansıyacaktır. Neden agladıklarıda önemli susuz aç yada çok enerji fazlası olursa köpekler huzursuzlanabilir. Kangalları özeliikle uzun yürüyüşle ancak sakinleştirebilirsiniz. Mutlu köpek yorgun köpektir. Eğitmenlik eğitimi almıştım orda öğrendiklerimden nacizane tavsiyeler. Umarım işinize yarar. Ama bir anda olmasını beklemek zor biraz emek ve sabır lazım yanlış gelişen alışkanlıklarda. Öncelikle bol egzersizle bu sorunu bence halletme şansınız var. Acık alanda yasıyorlarsa topla at getir yapmanızı da önerebilirim. Getirince ödül maması ve aferin diyerek sevmek iletişiminizi güclendirecektir.