Köpeğii Kuma Nasıl Alıştırırım

cuvava

merhabalar köpeklerime catıda bakıyorum her türlü kum koydum fakat alışmıyorlar betona tuvaletlerini yapıyorlar onları nasıl alıştırırım

4 CEVAP

eeyore

Kopeklerde kediler gibi icgudusel olarak kuma tuvaletlerini yapma guduleri yoktur ugrasmaniz gerekir. Diskilari kuma tasiyin, takip edin, tuvaletlerini yapmaya niyetlendiklerinde hemen kuma goturun ya da normal kopeklerin yaptiklari gibi disari cikartip disari yapmalarini saglayin

cansu

köpekleri kediler gibi kuma tuvalaetlerini alıştırmazsınız bu çok zamanınızı alır yapslar bile en fazla bir iki kereyle sınırlıdır sonra tekrardan eskiye dönerler. köpekler kediler gibi tuvaletlerini bir seferde yapmazlar dışarı çıkardığınızda bir çok yere yaparlar koku bırakırlar aynı zamanda üzerini örtmezler. illada kum derseniz bu sadece köpeğinizin psikolojisini bozar günde 2 veya 3 kez dışarı çıkarıp yaptırmanız gerekir ..

cuvava

denedim takip de ettim sanki kumdan korkuyor ,çinde böcek falan olur ondan cekınıyodur falan diye baktım ama yaklasmıyor dısarı cıkmıyorkı cıkınca ağlıyor

Balkona kum koyun