Yaş Mama

martha

kedimi yalnızca yaş mama ile beslemem uygun olur mu

13 CEVAP

KedimVar

Naturea, schesir, applaws, animonda carny, instinct, brit care, gimcat shiny cat en iyileri.

Cotontzu_Siri

Süper olur. Kedimvar'ın saydıkları dışında sapphere öneririm. Kutunun arkasında yazar.

martha

:) teşekkürler faydalı bilgileriniz için

aycamenekse

arkadaşlar fazla yaş mama ishal yapmaz mı ben yaş mamayı ek gıda diye biliyorum yoksa şehir efsanesi mi şaşırdım vallahi :o

Cotontzu_Siri

Yarı şehir efsanesi. Nasıl ani mama değişimi ishal yapabiliyorsa yaş mama da alışkın olmadıklarından sindirim sisteminde ishal gibi problemlere sebep olabiliyor. Yaş mamayı ek besin olarak verenler fazla veya uzun vadede verdiklerinde ishal problemiyle sıkça karşılaşır. Yaş mama, kuru mama markasından da öte beslenme şeklini değiştirmektir. İlk başta ishal olabilir ama daha sonra düzelir. Tabii bu mamanın kalitesine de bağlı. Yaş mama kuru mamaya göre çoook daha sağlıklıdır. (Benim görüşüm)

Aydancat

Olmaz bence

Busekrbaz

Sürekli yaş mamayla beslemek bence uygun değildir. Haftada 3 4 gün akşam öğünü olarak verebilirsiniz mesela, ama sürekli olarak yaş mama vermeyi uygun bulmuyorum. Çünkü kuru mama da kedinin diş sağlığını koruyor. Yaş mama yedikçe dişler güçsüzleşir. Evde yapacağınız yemekleri de arada sırada verebilirsiniz. Havuç patates ve ciğeri haşlayıp yaptığınız yemek gibi haşlanmış tavuk gibi haşlanmış yumurta gibi şeyleri ben vermeye çalışıyorum sürekli yaş mama kuru mama ben kedi olsam bu nasıl hayat ve derdim :D

yasement

Surekli yas mama ile beslemenin barftan sonra en iyi beslenme sekli oldugunu soyleyen veterinerler cok. Ama Turk veterinerler haftada 2yi gecmemesini oneriyor. Surekli yas mama ile beslenmesi bana da mantikli geliyor. Kararsiz kaldigim noktalar var ama kedim zaten cok yas mama sevmedigi ve yemedigi icin dusunmeyi biraktim. Yas mamayi ozleyince yiyor haftada 2-3 veriyorum ben de yani.

Cotontzu_Siri

Kuru mama = fast food

KedimVar

Bence cok guzel olur

martha

hangi yaş mamalar sağlıklı

martha

günde kaç gr yaş mama yer ortalama olarak ? bilgisi olan var mı

Ben yaş mamayı haftada 2 kez veriyorum kedilerime. Veteriner yaş mamanın diş çürümesine sebep olduğundan söz etmişti ne kadar doğru bilemiyorum tabi ki.