Kediler Ve Koltuklar

outlaw

Her kedi sahibinin muzarip olduğu bir dert sanırım kedilerin tırnaklarını koltuk kenarlarında bilemesi ve koltuklara zarar vermesi bu konuya bi çözüm bulan var mı acaba?

8 CEVAP

eeyore

tırnaklarını törpülemek diyelim içgüdüsel yaptıkları bir harekettir, genelde hasır vb ürünler satılmaktadır onlardan yararlanılabilir,düzenli tırnak kesimi yapılabilir onun haricinde maalesef doğalarında olan bir hareket olduğu için yapılacak çok birşey yok. koltuklardan uzak tutmak için birçok yöntemde kullanıyor kimi sirke sürüyor kimi limon vs ama geçerli olan hangisidir bilemeyeceğim. onun yerinde tırnakları için az önce de yazdığım gibi ürünlere teşvik etmek gerekiyor ki onları da kullanmayabiliyorlar..

outlaw

Malasef hasır falan hiç kullanmıyor halı veya koltuk

asli

hasır gibi ürünlere benim ki hiç bir kere bile dokunmadı ama koltuklardan uzak duruyor küçükken sürekli engel oldum buna hiç taviz vermeden.

PetlebiAlisveris

biz de alıştıramadık hasıra falan halıda gideriyor hasretini

cigdem

Bizimkiler koltukları mahvetmişti sonradan anneme hediye gelen hayvan postunda törpülemeye başladılar birde tırmalama tahtanız yoksa almanızı öneririm

meldahilal

kedi tırmalama tahtası al tam koltuğu tırmalarken tırmalama tahtasına koy ve patilerini tirmalama taktasına sürttür

meldahilal

umarım işine yarar

pongul

meldahilalin tavsiyesiyle beraber de düzenli olarak tırnak kesimi.