Kediyi Yeni Eve Alıştırmak

ozgur

1 hafta içinde yeni evime taşınacağım tombulu yeni eve en kısa zamanda nasıl alıştırırım özellikle bir şey yapmamı tavsiye eder misiniz yoksa kendi haline mi bırakayım?

6 CEVAP

deleted_12985

Evdeki eşyaların kokusunu tanıdığı için sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyorum.

outlaw

sizin gibi o da bir alışma süresi yaşayacaktır ama kendiliğinden geçer kendine uyuyacak yeni yerler keşfedene kadar her şey :)

minik

biz taşındığımız zaman 2 haftada normal hayatıa döndü bizden önce alıştı açıkçası

Blue

benim de başımda şu an böyle bir olay var özel bir şey yaptınız mı eve alışsın hızlıca diye acaba?

Normalde kediler icin oldukca stressli birseydir ev/hane degistirmek
Cok zor alisirlar ve bu yuzdende stresse girerler....
Kesinlikle zaman taniyin kendisine , heryeri koklamak karistirmak isteyecektir.

Daha önce kullandigi yatak , tirmanma agaci, tuvaleti oyuncklari gibi seyleri atmayin yada yenisini almayin.. .eski kullandigi seyleri yeni eve tasimaya gayret gösterin , daha sonra birer birer yenilemek istediginiz seyleri yenileyebilirsiniz .

Ve evin bir kedi icin guvenilir olmasina dikkat edin .

Yeni eve adim attiginiz zamanda kafesini acip zorla cikarmaya calismayin... ona zaman taniyin hatta sevdigi odul mamasindan verin yavas yavas kendi istegiyle ciksin kafesten .. Ben ev degistirdim ve bunnlari adim adim yaptim. Cok guzel sorunsuz kolay gecti.

umut61

internetten arastirin feliway sahibinde.com da satan var kedinize iskence etmek yerine feliway alin evde kullanin onun yaydigi koku kedinizi dunyanin en mutlu hayvani yapacaktir. Bu ev tasima isinde sabir zaman falan bunlar iyice hem sizi hem kedinizin sagligini bozar.