Kedi İdrarında Kan

outlaw

Arkadaşlar miskinin kumunun biraz kenarında ve içinde küçük damlalar halinde kan gördüm onun idrarından geldiğini tahmin ediyorum ama emin değilim çünkü dışarı çok çıkan bir kedi olduğu için kavga da etmiş olabilir aldım kucağıma her yerini kontrol ettim bir yarası falan yok patilerinde de bir şey yok acaba idrarından olabilir mi böyle bir durumla karşılaşan var mı?

4 CEVAP

atay

Yaklaşık 1 ay önce benzer bir sorunu Tonti'de yaşadık. Çok az tuvalete gidiyordu ve normalden fazla miyavlamaya başladı. Bir gece salonda aniden tuvaletini yaptı. İdararı neredeyse kıpkırmızıydı.

Enjektörle idrardanda örnek alıp sabahı hemen veterinerimize gittik. Birkaç testten sonra maalesef taş döktüğü tespit edildi. Yaklaşık 1 hafta baya sıkıntılı bir tedavi süreci yaşadı.

Diyeceğim o ki, eğer idrarı kırmızıya yakınsa bence hiç vakit kaybetmeden mutlaka veterinere gidin. Taş dökme veya benzeri bir sorun olabilir biran önce test yapılsın ve durumu anlaşılsın.

Geçmiş olsun...

outlaw

teşekkürler hemen en kısa zamanda gideceğiz

Rammer

kedilerin ve köpeklerin böbrekleri hasas olabiliyor bu sebeple bu tip durumlar asla küçümsenmemeli hemen veterinere danışmak en iyisi

kedinin böbreklerinde taş olabilir