Köpeğim Sizce Neden Böyle ?

iremorhn

daha 3 4 gün önce kendime köpek aldım bu gece de kanlı yaptı kakasını ve gece de kusmuş daha 2 aylık sizce neden olabilir yardım edin cok korkuyorum

10 CEVAP

eren

direk veterinere götürün vakit kaybetmeden ciddi bir problem olabilir kanlı dışkı kedilerde de köpeklerde de ciddi bir problemdir.

iremorhn

ya bugunde sulu yapmış tuvaletini kan gelmemiş

eren

ishale bağlı bir sorun var demek ki ortada mutlaka kontrol ettirilmeli yine de

Uhrit

genç hastalığı değildir umarım.

Mrw

Kedilerde ve köpeklere kanlı idrar veya dışkı ciddi böbrek hastalıklarının işareti olabilir hiç vakit kaybetmeden veterinere kontrol ettirin

köpeklerde kakada kan olması ve kusması yüksek ihtimal bagırsaklarda iç parazit olma ihtimalini gösterir bu durum parazit zehirlenmesi ve ölümlede sonuçlanır iç parazitler düzenli olarak 2 ayda bir yapılması gereklidir vakit kaybetmeden mutlaka veteriner hekime götürünüz

köpeklerde kakada kan görülmesi ilk düşünülmesi gereken bagırsak parazitleridir veterinere götürmezseniz parazit zehirlenmesinden ölebilir 2 ayda bir parazit aşısı düzenli yapılır

Hayvist

İç parazitten sonra ishal ve kanlı dıskı normaldır. Parazit yumurtaları ve parazitler dökülüyor demektir. Ancak kusma durumu normal değil.. Son durum nedir?

köpeğiniz kanlı kaka yapması iç parazit oldugu kanısı yüksektir kusması üşütmüşde olabilir parazit zehirlenmeside olabilir genelde 2 aylık köpekler parazir zehirlenmesinden ve kanlı isalden ölürler açilen veteriner hekime götürün geçiken her saat ölüme yaklaşan an demektir

utkuburak

yemek olabilir yada veterinere götür zehirlenmiş olabilir