Sokak'ta Sultan Papağanı Buldum Nasıl Besleyim

georgestaub

Arkadaşlar az önce dışarda buldum sanırım daha yavru, bulmasam büyük ihtimal kargalar yada kediler kapardı neyse bir kafeste buldum nasıl beslemeliyim sizce ve nasıl eğitebilirim.

16 CEVAP

georgestaub

Resim açıklamasını girin

Arkadaşlar satın almadım kimseyede yalan borcum yok şans eseri yolda giderken buldum kafesiyle beraber bulmadım kafesi apartman görevlisinden aldım, kuş yabani değildi insanlardan kaçmıyor resimde büyük gibi gelsede yavru sayılır.

harici olarak sahibini bulmam imkansız şehir içi site yerde oturmuyorum.

sonuç olarak bu kuşu kargalardan kedilerden kurtardım :)

SelinTuksal

maşallah gayet ponçik

Lunasibirya

Tabiki öneririm 1; yem için versele-laga, vitakraft , gold Wings ama en iyisi versele-laga! vitakraft da güzel ek besin olarak ballı yemler var veya marulun sert beyaz tarafını verebilirsin yiyorlar:) oynaması için salıncak al ama asla ayna alma yoksa senle ilgilenmez 2: daha 2 aylık bir kuş yani konuşma eğitimi verebilirsin , kendine alıştırabilirsin ;) başka sorun varsa çekinmeden sor memnuniyetle cevaplarım

akitalove

Fotografi goremiyorum :)

Lunasibirya

Meyveli vitamin taşları var birde vitamin suyu var suyunu tazeleyip 20 damla damlatıyorsun onu içince hem vitamin takviyesi oluyor hemde kuşun sağlıklı Ve enerjik oluyor;)

Kopek_sever

Kesinlikle versele laga:)
Versele laga sultan papağan yemi

Kopek_sever

Kafesin yüksekliği en az 45 cm olmalı

georgestaub

arkadaşlar sağolun yarın kafes suluk vs bakıp alacam.

sağlıklı duruyor ve yabani hırçın bir kuş değil, Maşallah diyin :)

Lunasibirya

Evet doğru yaptın ama hemen Yen'i yem ,suluk Ve kafes Alman gerek çok pis yeri sağlık açısından da tehlikeli mikrop kapar sen bakarsın ona

Lunasibirya

Ayrıca sağlıklı

Lunasibirya

Ayrıca sağlıklı

georgestaub

@Lunasibirya

hocam bana sultan papağanı için yem önerir misin? ve harici vitamin meyve vs önerebilir misin?

kafes alacam daha büyük suluk vs onları hallederim ama beslenme ve bakımı nasıl yapılır bilmiyorum.

bide bu kuş sence yavru sayılır mı bana alışır mı konuşma vs öğretebilir miyim?

Kopek_sever

Maşallah. ..❤

Kopek_sever

Öncelikle ilan bastırın, ve onu asınız,yakın çevrede sahibinin olduğuna eminim
Demeyi çok isterdim, anlaşılan birisi alsın diye yapmış, neden böyle vicdansızlar?:(
Fotoğraf atar mısınız yavrunun yaşına, genel durumuna bakmak istiyorum.

Kopek_sever

Miya_misly
Üslubunuz çok yanlış, lütfen bu şekilde davranmayın önceki sahibi belki ilan açtı ama kimse almadı o da sahiplenilsin diye kafesiyle sokağa bırakmış olabilir. Neden bırakmasın ki? Ben pek de şaşırmadım; kedilere tecavüz eden, arabanın arkadasına boynuna iple bağlayıp hayvan sürükleyenlerin haberlerini her gün görüyoruz bir kuşu sokağa kafesiyle atmasına pek de şaşırmadım