Aldığımız Mama'nın Bozuk Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

outlaw

Arkadaşlar aldığım kuru mamanın bozuk olup olmadığını anlamak için bir yöntem var mı? kokusu olur kolayca parçalanması olur bilemedim miskin uzun zamandır yediği mamadan bu gün hiç yemedi sağlığı yerinde kusma etme ishal vs vs yok aklıma ilk bu geldi

9 CEVAP

Robin

Aldığınız mama paketinin bir yeri yırtık olabilir veya küçük bir delikten hava giriyorsa zamanından önce bayatlamış olabilir.

zilli7707

aynı şeyi ben kuru mama da yaşadım. hemde royal canin sterilezed. 7 kedim var. mamayı yiyen kusuyordu. elime bi kaç tane aldım mama dan nemli gibiydi. ya paket hava alıyordu yada rutubetli bir yerde bekletilmişti. bu tip markalarda aldığınız yer hemen değişim yapabiliyor. aldığınız yere götürüp durumu izah ettiğinizde yenisi ile değiştiriyorlar.

ponpon

Evet mamanin hava almamasi cok onemli ama eger kusmuyorsa farkli bir mama ise begenmemiste olabilir.

zilli7707

mamayı yenisi ile değiştirince kusmaları kesildi.

zzAr

mama taneciklerinin kokusu bi garip oluyor ve kolay parçalanabiliyor bazen

minik

mama poşetleri taşınırken dikkat edilmediği zaman alttan veya yanlardan tahriş olup küçük yırtıklar oluşturabiliyor mama aldığınız zaman direk bu bölgeleri kontrol etmenizi öneririm

Casperr1

Casper da 4 gündür kusuyor maması açık

dollfacepersian

Casperr1
Lütfen açık mama kullanmayın. Tazeliği ve kalitesi açısından kedinizin sağlığını olumsuz yönde etkiler. Buraya konu açarsanız bütçenize uygun kalite mama tavsiyesinde bulunabiliriz

Minnak53

**Soru 2014 te sorulmuş

Casperr1 mamadan sonra mı kusma oldu ?**